Dargeçit’te “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Etkinliği Düzenlendi

Dargeçit ilçesinde, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla ilçedeki engelli vatandaşlara yönelik bir program düzenlendi.

Dargeçit Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ilçe temsilciliğinin işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin konferans salonunda gerçekleştirildi.

Yoğun İlginin gösterildiği etkinliğe;  Dargeçit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Yeşiltaş, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Vural, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Amiri Yücel Irklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Kılıç, Dargeçit Spor Kulübü Başkanı ve TÜGVA İlçe temsilcisi Yunus Kılıç, Daire Amirleri, engelli öğrenciler ve aileler katıldı.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Vural tarafından yaptı.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığının engelliler haftasıyla ilgili hazırlanan video ve “Engellilerden Mektup” adlı video gösterimi ile sürdü. Engelli öğrenciler tarafından, şiir, dans, müzik dinletisi ve oyun gösterileri sunuldu. Ardından Çuval ve halat çekme yarışmaları yapıldı.

Yarışmaların ardından Özel Dargeçit Kardelen Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden Mizgin Yılmaz, Dargeçit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Yeşiltaş’ın kara kalem çalışmasıyla kendisinin resmedildiği bir tabloyu hediye etti. Yeşiltaş, resim için Yılmaz’a teşekkür ederek resim yetiğinin geliştirmesine yönelik her türlü destekte bulunacağını söyledi.

Daha sonra kura çekimi sonucu isimleri çıkan 10 engelli öğrenciye tablet, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara 10 akülü sandalye ve diğer tüm öğrencilere birer madalya hediyeler verildi.

Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye eden Yeşiltaş, Dargeçit Kaymakamlığı ve Belediye olarak daima engelli vatandaşların yanında olduklarını söyledi. Yeşiltaş, “kapılarımız 7-24 saat engeli vatandaşlarımız için açık olacaktır.” dedi.

Program, engelli öğrencilere verile öğle yemeği ile sona erdi.