Fransız iki doktor, bisikletle Midyat'ı gezdi

Fransa’da hastanede birlikte çalışan Helene Guıbreteau ve Quentın amic-desvaud bisiklet ile Mardin’in Midyat ilçesine geldi.

Midyat Son Dakika HaberleriFransa’da hastanede birlikte çalışan Helene Guıbreteau ve Quentın amic-desvaud bisiklet ile Mardin’in Midyat ilçesine geldi.

Helene Guıbreteau Midyat’tı çok beğendiklerini söyleyerek, çok güzel bir şehir olduğunu söyledi.

Helene Guıbreteau, ikimiz de Fransa'da aile doktoru olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu. “Merhaba biz Quentin ve Helen, Fransa’dan geliyoruz, ikimiz 3 aydır bisiklet ile seyahat ediyoruz. Turumuza Romanya’dan başladık. Romanya’dan Bulgaristan’a geçtik oradan Gürcistan’a geçmek için bota bindik, bir süre sonra sınırı geçtik ve Türkiye’ye giriş yaptık. Artvin Hopa ya vardık, Türkiye’nin doğusunu gezdik ve nihayet şuan Midyat’tayız. Burada gerçekten eğlendik, çok güzel, tarihi bir şehir. Çok farklı yerlerden bir sürü insan ile tanıştık. Öğle yemeği için bir aile tarafından misafir edildik, çok güzel bir aileydi. Çevreci olduğu için bisiklet kullanıyoruz. Bisiklet sürdükçe kırsal alanlarda misafirperver insanlarla güzel zaman geçiriyoruz.  Eğlenerek seyahat etmenin güzel bir yolunu bulduk.” dedi.

Türkiye’de, Hopa, Artvin, Erzurum, Doğubayazıt, Van gölü, Batman'a gezdiklerini, anlatarakii, "yaklaşık bisiklet ile 2500 km yaptık. Bisiklet turunu Nemrut Dağı'nda tamamlayacağız. Adıyaman Kâhta’dan İstanbul'a otobüsle gideceğiz. Otobüsle Bulgaristan Sofya'ya oradan da Fransa'ya geçeceğiz. 10 Kasım'da işe dönmemiz gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Selahattin Erol/Midyat

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 00:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER