Çocuklara Çevre Bilinci Pankartlarla Aşılanıyor

Mehmetçik İlkokulunda, Çocuklara Çevre Bilinci Pankartlarla Aşılanıyor

Çocuklara Çevre Bilinci Pankartlarla Aşılanıyor

Çocuklara Çevre Bilinci Pankartlarla Aşılanıyor

Mehmetçik İlkokulunda, Çocuklara Çevre Bilinci Pankartlarla Aşılanıyor

Akçakaya Mahallesinde eğitim, öğretim veren 13 derslikli, yaklaşık 400 öğrencinin öğrenim gördüğü Mehmetçik İlkokulunda; öğrencilere, çevreyi koruma bilincinin geliştirilmesi amacıyla “Çocuklara Çevre Bilinci Pankartlarla” aşılanıyor.

Mehmetçik İlkokulu Müdürü Hakim Deniz, çevre bilinci ile ilgili tüm öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile pankart hazırladıklarını söyledi.

Okul Müdürü Deniz, “Çocukların çevreyi ve doğayı koruma bilinci edinmesi, geri dönüşüm ve atık toplama faaliyetlerine katılması, çevre duyarlılığının toplumda yaygınlaşmasını hedefleyen çeşitli pankartlar hazırladık. Öğrencilerimiz, öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları bu pankartları hep beraber, okulumuzun çeşitli yerlerinde astık. Amacımız öğrencilerimize, çevreyi koruma bilincinin geliştirilmesi için böyle bir etkinlik düzenledik. Ayrıca, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. “dedi.

Mehmetçik İlkokulu bahçesinde ve duvarlarında, “Temiz bir nefes için, Temiz bir çevre”, “Doğaya merhaba, Kirliliğe elveda”, “Çevreyi temiz tutalım, Hayata katkıda bunulalım”, “Bilinçli ol doğayı koru, İşte sana Mucizenin yolu” , "Çevreni koru Gelmesin dünyanın sonu",  "Bilinçli Ol! Doğayı Koru, İşte Sana Mucizenin Yolu" pankartları asıldı.

“Temiz bir nefes için, Temiz bir çevre”

“Doğaya merhaba, Kirliliğe elveda”,

“Çevreyi temiz tutalım, Hayata katkıda bunulalım”

 "Çevreni koru Gelmesin dünyanın sonu"

 "Bilinçli Ol! Doğayı Koru, İşte Sana Mucizenin Yolu"

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 08:31
YORUM EKLE