Gazipaşa ortaokulunda her gün kitap okuma saati düzenleniyor

Midyat İlçesi'nde uygulanan ‘Gazipaşa Okuma Şenliği’ kapsamında her gün okulda kitap okuma saatleri düzenleniyor.

Gazipaşa ortaokulunda her gün kitap okuma saati düzenleniyor

Gazipaşa ortaokulunda her gün kitap okuma saati düzenleniyor

MARDİN  - Mardin’in Midyat İlçesi'nde uygulanan ‘Gazipaşa Okuma Şenliği’ kapsamında her gün okulda kitap okuma saatleri düzenleniyor.

Gazipaşa ortaokulunda görev yapan yöneticiler, ' Gazipaşa Okuma Şenliği’ projesine destek amaçlı öğrencilerle birlikte okulun bahçesinde kitap okuyor.

Ortaçarşı Mahallesi, Fahri Özgün Caddesinde eğtim öğretim yapan okul he gün kitap okuma etkinliği düzenliyor.

Gazipaşa Ortaokulu Müdür Yardımcısı Veysi Dursun, Gazipaşa Ortaokulunda her gün bir ders saatini kitap okumaya ayırdıklarını söyledi.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak adına öğrenci ve öğretmenler kitap okuma etkinliği düzenlediklerini kaydeden Dursun, şöyle konuştu: “Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan bir kararla ilimizdeki bütün okullarda 2016 yılında günde bir saat okuma saati kararı alınmıştı. Bu etkinlik 2017 yılında da devam etmektedir. Biz de okulumuzda her gün yapılan bu etkinliği ara vermeden büyük bir titizlikle ve ciddiyetle devam ettirmekteyiz. Başarılı olabilmek için kitap okumanın bir alışkanlık haline gelmesi gerekmektedir. Buna binaen farklılık, değişiklik olsun diye okuma saatinde bütün okul olarak okuma saatini bahçede öğrenci, veli ve öğretmenler olarak bu etkinliğe devam ediyoruz. Bu sayede öğrencilerimize okuma alışkanlığı ediniyoruz. İnşallah öğrencilerimiz kitaplara hayatlarında güçlü bir şekilde yer ayırırlarsa, dünyaya bakış açıları da o oranda değişecektir Bu uygulama ile güzel bir atmosfer meydana geldi. Bu etkinliği gönül veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Özlem Erol /Midyat Gündem

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 16:51
YORUM EKLE