Hayırsever iş adamından okul desteği

- Mardin Midyatlı hayırsever iş insanı tarafından, Bahçelievler mahallesinde bulunan özel okulun mülkiyetini satın alarak, eğitime bağışladı.

Hayırsever iş adamından okul desteği

Merkezi Gaziantep’te bulunan ve birçok alanda faaliyet gösteren Altunkaya Şirketler Grubu adına Hacı Abdulkerim Altunkaya, ilçede özel olarak faaliyetini sürdüren 24 derslikli Lise’nin mülkiyetini satın alarak Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etti.

Özel olarak faaliyetini sürdüren 24 derslikli Lise Mili Eğitim Bakanlığa hibe edilmesi ile ilgili olarak, Midyat Kaymakamlık makamında protokol imzalandı.

Protokole, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekil Mahmut Demirtaş ile İş adamı Hacı Abdulkerim Altunkaya imza koydu.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, protokol imza töreninin arından yaptığı açıklamada, okulun ikinci ara tatilin ardından hizmet vermeye başlayacağını kaydederek, eğitime yaptıkları katılardan dolayı Altunkaya ailesine teşekkür etti.

Düzenlen imza törenine, Mardin Vali Yardımcısı ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Altay, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Hüseyin Yücel, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Mehmet Nas ve özel okulun kurucusu Serdar Gökçe katıldı.

Selahattin Erol / Midyat

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2022, 09:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Aydın
Salih Aydın - 2 ay Önce

Emekler için teşekkürler çok güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık

Behçet Baral
Behçet Baral - 2 ay Önce

Allah hayrını kabul etsin inşAllah