Jandarmadan Öğrencilere Trafik Eğitimi

Midyat İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı tarafından okullarda öğrencilere trafik seminerleri verildi.

Jandarmadan Öğrencilere Trafik Eğitimi

Midyat Jandarmadan Öğrencilere Trafik Eğitimi

MARDİN - Mardin’in Midyat İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı tarafından okullarda öğrencilere trafik seminerleri verildi.

Görev ve sorumluluk alanlarında rutin trafik denetimlerinin yanı sıra eğitici faaliyetlere de büyük önem veren Midyat İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı aracılığıyla okul öncesi, ilk, orta ve lise çağındaki öğrencilerde trafik bilincini oluşturmak amacıyla trafik seminerleri veriyor.  

Midyat İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş İhsan Yıldırım tarafından verilen trafik seminerlerinde öğrencilere, trafik ışık, işaret ve levhaları, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerine inme - binme, okul servis güvenliği, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemerinin kullanımı ve önemi ile genel trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Kırsal mahallede buluna Acırlı Çok Programlı Lise, Acırlı Ortaokullarında öğrenim gören yaklaşık 500 öğrenciye verilen seminerlerde, Astsubay Kıdemli Başçavuş Yıldırım öğrencilere, Türkiye`deki trafik kazalarının yüzde 98`nin insan hatalarından kaynaklandığını anlatarak, öğrencilerden her zaman trafik kurallarına uymalarını, araçların geçtiği yollarda dikkatli olmalarını, yürürken mutlaka yaya yolunu kullanmalarını, trafik ışık, işaret ve levhalarına mutlaka uymalarını istedi.

Eğitim sonunda öğrencilere Jandarma tarafından hazırlanan trafik kurallarını öğretici broşür ve trafik işaretlerini tanıtıcı broşürler dağıtıldı. Halkın görebileceği yerlere trafikle ilgili afiş ve pankartlar asıldı. Öğretmen ve öğrenciler de eğitimden dolayı jandarmaya teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 09:51
YORUM EKLE