Mardin'de yeni eğitim öğretim yılı başladı

- Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yeni eğitim öğretim yılının ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Mardin'de yeni eğitim öğretim yılı başladı

Elifana Mehmet Konuş İlkokulu'nda düzenlenen programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

"Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlayacağımız bu eğitim öğretim yılını, ilimizde eğitim altyapısının daha da güçlendiği, niteliğinin katlanarak arttığı bir dönem olarak geçireceğimize yürekten inanıyorum. İlimizde eğitime dair fikri, projesi olan herkese kapımızın 7 gün 24 saat açık olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum" diyen Demirtaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir de Mardin'de 1177 okulda 11 bin 598 öğretmen ve 246 bin 477 öğrenci ile dersbaşı yaptıklarını belirterek, tüm okullarda gerekli önlemlerin alındığını ve yaz dönemi boyunca okullarda gerekli tadilatın da yapıldığını aktardı.

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu. 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine "Okula hoş geldiniz" çiçeği sundu.

Sınıfları gezen Vali Demirtaş, öğrencilerle sohbet etti, onlara başarılı bir yıl diledi.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER