Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Üniversite Öğrencilerinin İhtiyaçlarını Karşılayacak

- Valimiz/Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Tuncay Akkoyun Başkanlığında, 2023/2024 Akademik Yılı öncesi, öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları başta olmak üzere eğitim öğretim yılının huzurlu ve güvenli devam etmesi için mevcut durum ve ihtiyaçlar görüşüldü.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Üniversite Öğrencilerinin İhtiyaçlarını Karşılayacak

Mardin Valisi, Tuncay Akkoyun, " Üniversite Öğrencilerimizin Barınma Başta Olmak Üzere Her Türlü İhtiyaçları Devletimiz Tarafından Karşılanmaktadır" dedi.

Toplantıda mevcut üniversite öğrencilerimizin yurt ihtiyaçlarının karşılanması, yurtlarda ki beslenme başta olmak üzere öğrencilerimize sunulan hizmetlerin eksiksiz ve kaliteli sunumu için durum değerlendirilmesi yapıldı. Aynı zamanda öğrencilerimizin okula ulaşımlarının rahat ve sorunsuz yapılabilmesi için de çalışmalar gözden geçirildi.

Valimiz Tuncay Akkoyun yaptığı açıklamada; “Mardin Artuklu Üniversitemizde eğitim gören her bir öğrenci kardeşimizin başarıya giden yolda eğitim-öğretim alanları, barınma ve beslenme ihtiyaçları, ulaşım hizmetleri ve öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet en hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizin Mardin’imizde bulundukları süre boyunca huzurlu ve başarılı bir eğitim ortamının sağlanması için üniversitemiz başta olmak üzere tüm kurumlarımız faaliyetlerini özenle sürdürmektedir ve sürdürecektir. Yıl boyunca da öğrencilerimizin her türlü ihtiyaç ve talepleri devletimiz tarafından sağlanmaya devam edecektir.” ifadelerinde bulundu.

Valilik Dara Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Jandarma Alay komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Gençlik Spor İl Müdürü Beytullah Birlik ve Yurt Hizmetleri Müdürü Ümit Serçek katıldı.

Toplantı yapılan değerlendirme ve görüş alışverişinin ardından sona erdi.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2023, 21:13
YORUM EKLE