Mardin’de Bin 74 Kadına Okuma Yazma Öğrendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi  MARMEK bünyesinde Bin 74 Kadına Okuma Yazma Öğrendi.

Mardin’de Bin 74 Kadına Okuma Yazma Öğrendi

Mardin’de Bin 74 Kadına Okuma Yazma Öğrendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi  MARMEK bünyesinde Bin 74 Kadına Okuma Yazma Öğrendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde kadına yönelik çalışmalar ile beğeni kazanıyor. Kadınları meslek edinmeleri amacıyla açılan kursların yanı sıra okuma yazma bilmeyen kadınlar için de önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliğine en çok destek veren şehirlerin başında gelen Mardin Büyükşehir Belediyesi, 10 ay içinde Bin 74 kadına okuma yazma öğretti. MARMEK bünyesinde devam eden kurslar ile kadınların okuma yazma öğrenmesine katkı devam ediyor.  

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin’de başlattıkları okuma yazma öğrenme kampanyası neticesinde 10 ay içinde Bin 74 kadına okuma yazma öğrendiğini söyledi.

Yaman, şöyle konuştu. “Okuma Yazma Seferberliğine En Büyük destek Mardin’den geldi. Okuma Yazma seferberliği önceliklerimiz arasında oldu kadınlarımızın her alanda iyi yerlerde olmasını istiyoruz. İlimizde Büyükşehir Belediye olarak önemli işlere imza atmaktayız. Birçok farklı konuda hemşehrilerimizin beklentilerini karşılayan işlerimiz sürmektedir. Önem verdiğimiz çalışmalardan birisi ise kadınlarımız ile ilgili yaptığımız projelerdir. Biz kadınlarımızın meslek sahibi olmalarının yanında okuma yazma konusunda da eksikliklerinin giderilmesini istiyorduk.  Bilindiği gibi bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşi Hanımefendinin başlattığı bir kampanya vardı. Dolayısıyla bu kampanyaya en aktif desteğe veren şehirlerden birisi olduk” dedi.

MARMEK bünyesinde okuma ve yazma konusuna önem verdiklerini dile getiren Yaman, “Bizlere görev verilmesinin akabinde önceliklerimiz arasında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar yer aldı. Özellikle kadınlarımızın okuma yazmalarının olmadığını gördük. Bu nedenle ilimizin farklı bölgelerinde çalışma başlattık. 10 ay içinde 1 074 kadınımız öğrenerek hayatlarını kolaylaştırdı. Kurslarımızı MARMEK binasında verdiğimiz gibi kırsal mahallelere giderek de verdik.  Gerek kadınlarımızın meslek sahibi olmaları, gerekse okuma yazma öğrenmeler için çalışmalarımız sürecek. Bu vesileyle böyle önemli seferberliği başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’ye bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE