Mardin’i Yılın öğretmeni olarak Ankara’da temsil etti

Pervin Göksu Aslan, diğer illerin temsilcileri ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edildi.

Mardin’i Yılın öğretmeni olarak Ankara’da temsil etti

Mardin’i Yılın öğretmeni olarak Ankara’da temsil etti


Yılın Öğretmeni olarak Mardin’i temsil etmeye hak kazanan Pervin Göksu Aslan, diğer illerin temsilcileri ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edildi.


Midyat TOKİ İlkokulu okul öncesi öğretmeni Pervin Göksu Aslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Başbakanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’ın tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü Resepsiyonu’nda Mardin’i temsil etti.


Mardin’i yılın öğretmeni olarak Ankara’da temsil eden Pervin Göksu Aslan, mesleki deneyimlerini anlatmak üzere Ankara Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri ile buluşurken okulunda uyguladığı Montessori çalışmalarını, Doğu ve Güneydoğu'da öğretmen olmayı, öğretmen adayı öğrencilere anlattı.


Yılın Öğretmeni olarak Mardin’i temsil eden Midyat TOKİ İlkokulu okul öncesi öğretmeni Pervin Göksu Aslan’a teşekkür eden Midyat İlçe Mili Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, “Midyat TOKİ İlkokulu okul öncesi öğretmeni Pervin Göksu Aslan, Mardin'in Yılın Öğretmeni olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen,  Ankara ve İstanbul’da Günü programına katıldı. Öğretmenimiz,  okulunda uyguladı Montessori eğitimini 22 Kasım’da Bakanımız İsmet Yılmaz'a ve müsteşarımız Yusuf Tekin’e sundu. 23 Kasım 2017 günü mesleki deneyimlerini anlatmak üzere Ankara Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri ile buluştu. Okulunda uyguladığı Montessori çalışmalarını, Doğu ve Güneydoğu'da öğretmen olmayı, öğretmen adayı öğrencilere anlattı. Aynı günün akşamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından onurlarına düzenlenen Buğday filminin galasına katıldı. 24 Kasım 2017 günü Anıtkabir Çelenk koyma töreninden sonra Başbakanımız Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’ın kabulü ile Çankaya Köşkü'ndeki kahvaltı programına katıldı. MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ile ayni masada kahvaltı yaparak sahadaki uygulamalara dönük sohbet etme imkani buldu. Ayni gün Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz tarafından bakanlıkta ağırladı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Öğretmenler Günü etkinliğine katılıp, akşamında bakanlığımızın verdiği yemekten sonra 25 ve 26 Kasım tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı'nın ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordine ettiği İstanbul gezisine katılarak ilimizi ve ilçemizi temsil etti. Kentimizi Ankara’da temsil eden Pervin Göksu Aslan hocamıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER