Midyat'ta Servis Sürücülerine Eğitim

Midyat'ta taşımalı eğitim nedeniyle öğrenci taşıyan okul servisi sürücülerine seminer verildi.

Midyat'ta Servis Sürücülerine Eğitim

Midyat'ta Servis Sürücülerine Eğitim

MARDİN - Mardin Midyat'ta taşımalı eğitim nedeniyle öğrenci taşıyan okul servisi sürücülerine seminer verildi.

Trafik Büro Amirliği ekipleri, taşımalı eğitim nedeniyle öğrenci taşıyan okul servisi sürücülerine uyarılarda bulundu.

Midyat Kocatepe Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, öğrenci taşıyan okul servisi sürücülerine uyulması gereken davranışlar, kurallar ve okul taşıtı standartları konusunu bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, yaptığı açıklamada, amaçlarının öğrencileri okulla getiren sürücülerinin trafik kurallarına uymaları, öğrencilerin sabah okula geliş ve dönüşlerinin daha güvenli bir şekilde sağlanması olduğunu söyledi.

Tüm tedbirlerin alınması için bu tür eğitimlere devam edeceklerini aktaran Altay, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Seminerde Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği görevlisi Ahmet Güzel ise, “ Midyat İlçemize mahallelerden taşımalı olarak öğrencilerimiz geliyor. Araçlarda öğrencilerimiz dışında farklı kişi ve kişiler olmayacak. Kanun ve yönetmelik doğrultusunda hareket edin. Bu görevinizi tam ve layıkıyla yapmanızı istiyoruz. Taşıma başlı başına bir sektör işi. Taşımayı yaparken öğrencilerimizin rahat huzur içerisinde okula gidip gelmesi gerekiyor. Çocuklar şoförlerin hal ve hareketlerinden etkilenmektedir. Şoförler kılık kıyafetiyle ve davranışlarıyla öğrencilere örnek olacak” dedi.

Servis şoförlerinin öğrencilere sahip çıkması gerektiğini belirten Güzel, “Geleceğimiz olan çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına mutlaka uyun. Araç durmadan kapıları açmayın. Takip mesafesine dikkat edin. Sizlerden tek isteğimiz eğitim döneminde öğrencilerin rahat ve huzurlu bir şekilde okullarına gidip gelmeleri.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER