Midyatlı Lise Öğrencileri, Avrupa’da Staj Görecek

Midyat ilçesindeki eğitim öğretim veren Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Bölümü'nde eğitim gören 16 öğrenci, Erasmus programı kapsamında Almanya ve Letonya'da staj görecek.

Midyatlı Lise Öğrencileri, Avrupa’da Staj Görecek

Midyatlı Lise Öğrencileri, Avrupa’da Staj Görecek

MARDİN  – Mardin in Midyat ilçesindeki eğitim öğretim veren Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Bölümü'nde eğitim gören 16 öğrenci, Erasmus programı kapsamında Almanya ve Letonya'da staj görecek.

Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, Erasmus programı kapsamında Almanya ve Letonya'da staj görecek öğrencileri makamında kabul etti.

Projeyi hazırlayan ekibi kutladığını belirtene Kaymakam Tekin, Midyat'ta göreve başlayalı bir yıl olmasına rağmen, çok güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çekti.

Kaymakam Tekin , “Benim çalışmalarımın temelinde, özünde proje odaklı çalışıyorum. Bunlardan bir tanesi de öğrencilerin değişim programı kapsamında bir grup öğrencimizi Almanya'ya, Letonya'ya gönderiyoruz. Midyat'ta ikamet edip Mardin'i görmemiş öğrencilerimiz bu proje ile Almanya ve Letonya'yı gezme fırsatını yakalayacak. Çocuklarımızın çoğu hiç uçağa binmemişken birkaç saat süreyle uçak yolculuğu yapacaklar. Bunlar güzel şeylerdir. Daha da güzel çalışmalarımız olacak. Çocuklarımızın geleceğe yönelik kararlarında daha belirgin olması ve daha geniş bir vizyona sahip olmaları için bu projeleri önemsiyoruz. Emeği geçenlere öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Midyat'taki Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Bölümü'nde eğitim gören ve Erasmus programı kapsamında Almanya ve Letonya'da staj yapacak olan 16 lise öğrencisi öğretmenleri ve okul müdürleri ile birlikte ilçe Kaymakamı Hüseyin Tekin'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, okul müdürü İhsan Düz, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Emine Dursun ve 16 öğrenci proje ile ilgili Midyat Kaymakamı ve Midyat Milli Eğitim Müdürü'ne projeyi ve çalışmalarını anlattı.

Projenin tanıtımının ardından Midyatlı Lise Öğrencileri, Avrupa’da Staj Görecek öğrencilerle ve ekiple birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 17:19
YORUM EKLE