Midyat’ta okul kıyafeti satan işyerleri denetlendi

- Mardin’in Midyat İlçe Belediye Zabıta ekipleri, yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla Okul Kıyafetleri ve Kırtasiye Ürünleri satışı yapan işyerlerini denetledi.

Midyat’ta okul kıyafeti satan işyerleri denetlendi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in talimatıyla, Midyat’ta Yeni eğitim - öğretim dönemini başlamasıyla Okul Kıyafetleri ve Kırtasiye Ürünleri başta olmak üzere birçok ürünün denetimlerine başlandığı belirtildi.

Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Her eğitim - öğretim yılından önce olduğu gibi, 2022 - 2023 eğitim yılı öncesinde Belediye Zabıta ekiplerince, vatandaşların okul alışverişlerinde güvenli alışveriş yapmaları için denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde, öncelikle kırtasiye ürünleri, okul kıyafetleri, çocuk ayakkabıları, çocuk çantaları gibi ürünleri fiyat denetimleri yapılıyor. Belediye Zabıta ekiplerimiz, vatandaşımızın sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamasının güvencesidir. Haksız rekabet ortamı oluşturan her türlü faaliyetin karşısındayız ve belediye olarak bu durumu kararlılıkla sürdüreceğiz. Denetimlerimizin her alanda sürecek.” Denildi.

Midyat Belediyesi zabıta ekipleri, fahiş fiyat ve etiket denetimini yaprak, etiketlerin kasa ile uyumunu kontrol etti.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER