Midyat’ta TEGV 23 Nisanı büyük coşkuyla kutladı

- Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)Midyat Öğrenim Birimi tarafından düzenlenen programla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük coşkuyla kutlandı.

Midyat’ta TEGV 23 Nisanı büyük coşkuyla kutladı

TEGV Midyat Öğrenim Birimi olarak 50 Çocuk 5 gönüllümüzün katılımıyla Birimimizin bahçesinde 23 Nisan etkinliğimizi büyük bir coşkuyla kutlandı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği Çocuk Şenliği’nde çeşitli gösteriler ve etkinliklerle çocukların hayatına renk kattı.

Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan TEGV Midyat Öğrenim Birimi’nde düzenlenen etkinlikler ile gün boyu bayramlarını doyasıya eğlenerek kutlayan çocuklara, aileleri, gönüllü ablaları ve ağabeyleri de eşlik etti. Müzikli eğlencenin yer aldığı etkinlikte, çocukların yüzleri boyandı ve çok farklı oyunlar oynandı.

Etkinlikle ilgili konuşan TEGV Midyat Öğrenim Birimi Yöneticisi Kadir Kurt, “Bugün 23 Nisan çocuklarımızın günü. 23 Nisan coşkusunu Midyatlı çocuklara yaşatmak için bu güzel organizasyonu gönüllülerimiz ile birlikte tertip ettik. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Birimde gönüllü öğretmenlik yapan Kübra Gündüz ise, “Çocuklar ile beraber çok eğlendik, 23 Nisan’ı kutladık. Biz de biraz çocuk olduk. Eski günlere döndük, eski zamanları hatırladık.

Gönüllü Bahar Arslan, “çok eğlendik, çocuklarında eğlendiğini düşünüyorum. 23 Nisan Onların bayramı. Bizde burada olmaktan mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Gönüllü Furkan İşcan, TEGV’de gönüllü olduğum için çok mutlu olduğumu ve 23 Nisan Çocuk Bayramında çocuklarımızla beraber eğlenmek ve destek olmak benim çok mutlu ediyor.

Kelloggsa desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2022, 23:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER