Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Midyat ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesinde okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Midyat’ta Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Mardin'in Midyat ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesinde okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin başkanlığında Fen Lise’ si konferans salonunda yapılan okul güvenliği toplantısında, bütün yatırımlarımızı çocuklarımızın geleceği için yapmalıyız ve yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Kaymakam Tekin, yaptığı konuşmada, beşeri konuda yapılan yatırım orta ve uzun vadede çok iyi bir yatırım olduğunu belirterek, “Bugün çağdaş batı medeniyetinin demokrasisini gelişmişlik profiline baktığımızda dikkat edilirse hep beşeri sermayeye yapılan yatırımlar neticesinde bu günlere ulaştı. Bizde bunu yapacağız. Buradakilerin çoğu karar verici durumda olan insanlar, herkes üzerine düşeni yapacak. İlçemizdeki gençlere sahip çıkacağız.  Bu ifadem bir slogan değildir, altı boş değildir. Hep beraber bugün ne yapabileceğimizi göreceğiz. Sorumluluk sahibi olanları üzerine düşeni yapmasını özellikle yapmasını rica ediyorum. Ben ilçe kaymakamı ve mülki idare amiri olarak üzerime düşeni fazlasıyla yapacağımın garantisini veriyorum.” dedi.

İlçe geneli çocuklarla alakalı 900 bin liralık hibe desteği aldıklarını kaydeden Tekin, çocuklarla ve gençlerle alakalı olarak proje çalışmaları üzerlerine düşeni yapacağını ifade etti.

Okul güvenliği toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil İbrahim Çiftçi, Emniyet Müdürü Temel Salman, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsa Kurnaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, şube müdürleri, muhtarlar ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 21:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Er
Yusuf Er - 6 yıl Önce

Okullarımız güvenli hale getirilmesi ve okul önlerinde güvenlik güçlerinin olması gerekir.