Şehir Üniversitesi’nden Ek Yerleştirme

İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Ek Yerleştirmede Burs İmkanı

Şehir Üniversitesi’nden Ek Yerleştirme

Şehir Üniversitesi’nden Ek Yerleştirme

İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Ek Yerleştirmede Burs İmkanı

İstanbul Şehir Üniversitesi; ek yerleştirme döneminde öğrencilere %25 ile %75 arasında değişen oranlarda burs imkânı sunuyor. İstanbul Şehir Üniversitesi’ni ilk tercihlerinde belirterek yerleşen öğrencilere ve yerleştiği tercih sırasına kadar tüm tercihleri İstanbul Şehir Üniversitesi programları olanlara ise %10 oranında indirim sağlanıyor.

Yaklaşık 6.000 öğrencisi, 2.500’e yakın mezunu, 83 ülkeden 1.000 civarında uluslararası öğrencisiyle önemli akademik başarılara imza atan İstanbul Şehir Üniversitesi; ek yerleştirme döneminde öğrencilere cazip burs olanakları sunuyor. Bu kapsamda öğrencilere %25 ile %75 arasında değişen oranlarda burs imkânının yanı sıra, ilk tercih indirimi de sağlanıyor. İstanbul Şehir Üniversitesi’ni ilk tercihlerinde belirterek yerleşen öğrencilere ve yerleştiği tercih sırasına kadar olan tüm tercihleri İstanbul Şehir Üniversitesi programları olanlara, %10 oranında indirim yapılıyor.

Adaylar ek yerleştirme için tercihlerini 20 Eylül 2018’e kadar yapılabilecek. Ek yerleştirme ile üniversiteye yerleştirilen adayların kayıt işlemleri, 1 Ekim – 5 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Şehirle bütünleşik kampüs

İstanbul Şehir Üniversitesi; yepyeni sınıf ve laboratuvarları, zengin kütüphanesi, yüksek kapasiteli yurtları, spor tesisleri, farklı seçenekler sunan kafeterya, restoran ve çalışma alanları ile Türk üniversite dünyasının önemli çekim merkezlerinden biri haline geldi. Türkiye’nin bisiklet altyapısı düşünülerek inşa edilen ilk ve tek üniversite kampüsü olan Dragos, bisiklet ulaşımının yanı sıra tüm toplu taşıma araçlarına da çok yakın. Metro, deniz otobüsü ve E-5’e, 5 dakikalık mesafede bulunan Üniversite;  öğrencilerine şehirle bütünleşmiş bir kampüs imkânı sunuyor. Çok yakında açılacak olan Gebze-Halkalı tren hattının Cevizli istasyonu ise Dragos Kampüsü’ne 1 dakika uzaklıkta yer alıyor.

YORUM EKLE