Yaman’dan, Öğrencilere Okul Hediyesi

Yaman, “Öğrencilerimizin Mutluluğu İçin de Çalışıyoruz” dedi.

Yaman’dan, Öğrencilere Okul Hediyesi

Yaman’dan, Öğrencilere Okul Hediyesi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Öğrencilerimizin Mutluluğu İçin de Çalışıyoruz” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtımı yaptı.

İlkokul birinci sınıfa başlayan öğrencilere de 23 bin adet t-shirt hazırlayarak dağıtımını yaptı. Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle örnek bir çalışmaya imza attı. Ekipler kent merkezi ve tüm ilçelerde ihtiyaç sahibi öğrencilere okul çantası dağıttı. Çantaların içine ise öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kırtasiye malzemeleri de eklenerek çocukların mutlu olması sağlandı. “mardinmasa” ekipleri ayrıca öğrenciler için hazırlanan 23 bin adet t-shirt dağıtımını da gerçekleştirdi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Öğrencilerimizi okul hediyelerini Belediye olarak verdiklerini söyledi.

Yaman, “Çocuklarımızın daha kaliteli ve güzel eğitim alması için çaba veriyoruz” dedi. Yaman, “İlimizde eğitim ve öğretim adına güzel gelişmeler yaşanıyor. Özellikle öğrencilerimizin mutluluğunu esas alan bir yönetim tarzını benimsedik. Bu nedenle öğrencilerimizin en iyi ortamlarda eğitim alması için çalışmalarımız söz konusudur. Ayrıca Belediye olarak da öğrencilerimize yeni eğitim ve öğretim yılında destek oluyoruz. Bu çalışmaları ise “mardinmasa” ile gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Okulların başlaması nedeniyle çocuklara okul çantalarını hazırladıklarını bildiren Yaman şöyle devam etti: “İl merkezimiz ve ilçelerimizde dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere okul çantalarımızı dağıttık. Özellikle dar gelirli öğrencilerimizin  yükünü bu şekilde almış olduk. Çantalarımızda tüm kırtasiye malzemeleri ve defterleri de ekledik. Çocuklarımıza okula başlama hediyesi olarak da 23 bin adet t-shirt yaptırarak dağıttık Bundan sonra da öğrenci dostu çalışmalara devam edeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 13:34
YORUM EKLE