1 Mayıs İşçi Bayramında Midyat Belediye işçilerine çifte bayram yaşattı

Mardin'in Midyat İlçe Belediyesi HAK-İŞ Konfederasyonu bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan yüzde 25 zam, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü belediye işçilerine çifte bayram yaşattı.

Midyat Belediyesi Personel Limitet şirketi ile HAK-İŞ Konfederasyonu bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında 185 işçiyi kapsayan yüzde 25’lik zam için anlaşması sağladı. Zam Temmuz Ayı’ndan sonra geçerli olacağı kaydedildi.

 - "Ananızın ak sütü gibi size helal olsun"

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Belediye meclis salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “ülkemizin gelişmesine çok büyük katkı sağlayan siz değerli kardeşlerimin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü kutlu olsun. Nice 1 Mayıs Bayramlarına hep beraber erişelim” Dedi.

Başkan Şahin, şöyle devam etti. “Belediyemizin ve ilçemizin bütün yük sırtınızda, bununda farkındayız. Pandemi şartlarından dolayı, belediye olarak ekonomik anlamda çok sıkıntılı günler geçiriyoruz. Buna rağmen sizleri düşündük.  Yaptığımız görüşmeler neticesinde sizlerin maaşlarına yüzde 25 zam yapmayı uygun gördük. Ananızın ak sütü gibi size helal olsun. Daha ileriki zamanlarda, belediyenin imkânları iyileşirse daha iyi düzenleme yapacağız. Ben hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Hizmet-İş Sendikası Midyat Belediye Baş Temsilcisi Atilla Arslan ise; “Midyat Belediyesi personel şirketinde çalışan toplam 185 personel 1 Mayıs İş Bayramı hediyesi olarak, yüzde 25 oranında zam yapıldı. Başkanımızın, bu personele yaptığı en büyük hediyedir. 1 Mayıs hediyesi olan bu zamdan dolayı, Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’e teşekkür ediyorum. Devasa şekilde gerçekleştirdiği hizmetlerin ve projeleri devamını diliyorum. Başkanımıza gönülden başarılar diliyorum.” Dedi.

  • “Bugün üç bayramı bir arada yaşadım”

İmar Müdürlüğünde çalışan İnşat Teknikeri Emine Şahin ise, Bugün üç bayram yaşadığını belirterek, “Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin Bana bugün üç bayramı birden yaşattı. Bir tanesi doğum günüm, bir tanesi zam ve işçiler bayramı. Bundan ötürü Belediye başkanımıza çok teşekkür ederim.” Dedi.

Yapılan anlaşmadan dolayı Başkan Şahin’e plaket ve buket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 13:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Midyatlı
Midyatlı - 10 ay Önce

Bize bu sevdirici haberi veren Belediye Başkanımıza, birim müdürlerimize ve sendika yetkilisine çok teşekkür ederim.

Serkan Arslan
Serkan Arslan - 10 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun inşAllah.

SIRADAKİ HABER