Başkent EDAŞ, Bartın'da yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırımlarını sürdürdü

Başkent EDAŞ, Bartın'da yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırımlarını sürdürdü

ANKARA (AA) - Başkent EDAŞ, Bartın'da kesintisiz elektrik dağıtımı hedefi kapsamında yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Başkent EDAŞ, yaklaşan kış koşullarının şebeke üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla Bartın'da hizmet verdiği 1485 trafo ve 7 bin 331 kilometre uzunluğundaki hatta bakım, yenileme ve yatırım çalışmaları gerçekleştirdi.

Bartın'ın Merkez, Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçelerinde 1282 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ ekipleri, bölgede 17 pano ile 19 trafo merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 515 metrelik hattın bakımı tamamlandı.

Şehirde 146 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 42 kilometrelik yeni kablo döşeyen Başkent EDAŞ ekipleri, kentte 752 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Ayrıca yeni 77 elektrik panosu ve 15 trafo merkezi montajı da tamamlandı.

Böylece, söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Başkent EDAŞ yılın 9 ayına yönelik hedeflerini başarıyla gerçekleştirdi.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri'nin Toroslar EDAŞ ve AYEDAŞ ile birlikte elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Başkent EDAŞ, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Karabük illerinde faaliyetlerini sürdürüyor.​​​​​​​


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER