Başkent EDAŞ, Kırıkkale'de yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırımlarını sürdürdü

Başkent EDAŞ, Kırıkkale'de yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırımlarını sürdürdü

ANKARA (AA) - Başkent EDAŞ, Kırıkkale'de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Başkent EDAŞ, Kırıkkale'de hizmet verdiği 1746 trafo ve 8 bin 52 kilometre hat uzunluğunda yaklaşan kış koşullarında da sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmaları gerçekleştirdi.

Kırıkkale'nin Merkez, Bahşili, Balışeyh, Çelebi, Karakeçili, Yahşihan Delice, Keskin ve Sulakyurt ilçelerinde 11 bin 417 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ ekipleri, bölgede 11 pano ile 13 trafo ve 2 adet dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 152 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı.

Kentte 176 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 91 kilometrelik yeni kablo döşeyen Başkent EDAŞ ekipleri, 1405 yeni aydınlatma armatürünün montajını tamamladı. Ayrıca yeni 56 elektrik panosu ve 14 trafo merkezi montajı da tamamlandı.

Böylece, söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Başkent EDAŞ yılın 9 ayına yönelik hedeflerini başarıyla gerçekleştirdi.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin Toroslar EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Başkent EDAŞ, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Karabük illerinde faaliyetlerini sürdürüyor.​​​​​​​

YORUM EKLE