Kron, Siber Güvenlik Haftası'nda yeni teknolojilerini anlatacak

- Kron Genel Müdürü Mete Sansal:- "Siber Güvenlik Haftası boyunca tüm müşterilerimizi ve etkinlik ziyaretçilerini yeniliklerimizi dinlemek üzere standımıza bekliyoruz"

Kron, Siber Güvenlik Haftası'nda yeni teknolojilerini anlatacak

İSTANBUL (AA) - Kron, siber güvenlik çözümlerini ve teknoloji alanındaki yeniliklerini bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Siber Güvenlik Haftası’nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Kron'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin önde gelen Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) yazılım üreticisi olarak global pazarda faaliyet gösteren Kron, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından organize edilen Siber Güvenlik Haftası’nın bu yıl ana sponsoru oldu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda 30 Kasım-2 Aralık 2022 tarihleri arasında ATO Congresium Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek organizasyonda çevrim içi sunumlar ve fuar alanında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Bu çalışmalar kapsamında Kron, “Kurumları Bekleyen Siber Tehditler” başlıklı webinar düzenleyerek katılımcılarla bilgi paylaşımı yapacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kron Genel Müdürü Mete Sansal, artan veri ihlalleri ve siber tehditler karşısında geleneksel çözümlerle bir siber savunma hattı oluşturmanın her geçen gün daha zor hale geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Siber güvenlik ihtiyaçları doğrultusunda dağıtık olarak oluşan büyük veriyi işlemenin ve yorumlanın tek yolu ise yapay zekâ destekli çözümlerden geçiyor. Biz de Kron olarak ürünlerimize yapay zekâ teknolojilerini ekliyoruz. İlk etapta Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi ürünümüz Single Connect için Kullanıcı Davranış Analizi uygulamasını geliştirdik, bu sayede geçerli bir şifre ile sistemlere bağlanan bir kullanıcının gerçekten o hesap sahibi olup olmadığını oturum boyunca davranışlarını takip ederek algılıyor ve bir tehdit tespit edildiğinde otomatik olarak müdahale ediyoruz. Siber Güvenlik Haftası boyunca tüm müşterilerimizi ve etkinlik ziyaretçilerini yeniliklerimizi dinlemek üzere standımıza bekliyoruz.”

Bu arada, Kron’un Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel, etkinlik kapsamında yapacağı “Yerli ve Millî Ürünlerle Global Pazarlarda Büyümek” konulu konuşmasında Kron’un global başarı hikayesini katılımcılarla paylaşacak.

YORUM EKLE