YENİ YILDA, YENİ ŞİFRELERİNİZ OLSUN…

- DAHA GÜVENLİ ŞİFRELER İÇİN PRATİK İPUÇLARI “TEKNOLOJİNİN ŞAPKALARI”NDA!

YENİ YILDA, YENİ ŞİFRELERİNİZ OLSUN…

YENİ YILDA, YENİ ŞİFRELERİNİZ OLSUN…

DAHA GÜVENLİ ŞİFRELER İÇİN PRATİK İPUÇLARI “TEKNOLOJİNİN ŞAPKALARI”NDA!

Yeni yıl gelmişken dijital ortamlarda kullandığınız şifrelerinizi güncellemeye ne dersiniz? Banu Zeytinoğlu ve Murat Lostar, herkesi ilgilendiren eğlenceli siber güvenlik programı “Teknolojinin Şapkaları”nın art arda iki bölümünde kimlik doğrulamanın önemini ve farklı yollarını, potansiyel tehlikeleri konuşurken daha güvenli şifreler oluşturmak için faydalı ipuçları da paylaşıyorlar. “Kimlik Doğrulama” ve “Sosyal Mecralar ve Kimlik Doğrulama” başlıklı bölümlerde bu kritik konuya dair basit ama çok önemli sorular eğlenceli ve gündelik bir anlatımla yanıt buluyor. “Teknolojinin Şapkaları” yeni bölümleriyle her pazartesi saat 10.30’da Açık Radyo’dan, yayının ardından ise acikradyo.com’da Spotify başta olmak üzere farklı platformlarda tüm bölümleriyle podcast serisi olarak dinlenebilir!

Banu Zeytinoğlu ve Murat Lostar “Teknolojinin Şapkaları”nda, her geçen gün hayatımızın daha da büyük bir parçası haline gelen bilgi ve iletişim teknolojileriyle güvenli ilişki kurmanın yollarını en kolay anlaşılır haliyle konuşuyorlar. İkilinin şifreleme, yedekleme, güvenli online alışveriş gibi herkesi ilgilendiren kritik konulara eğlenceli, gündelik bir anlatımla ışık tuttuğu ve hap bilgiler paylaştığı program, her yaştan ve her bilgi düzeyinden teknoloji kullanıcılarına hitap ediyor.

İki eski dostun sohbet havasında geçen eğlenceli programında Banu Zeytinoğlu “halkın sesi” oluyor ve bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanırken hepimizin aklına takılan basit ama önemli soruları soruyor. Türkiye’nin en kuvvetli ve eski bilgi güvenlik şirketinin sahibi Murat Lostar ise bu soruları temel bilgilerle, teknolojik terimlere girmeden ve kolay anlaşılır bir dille yanıtlıyor.

Her pazartesi sabahı 10.30’da Açık Radyo’da (95.0) yayımlanan “Teknolojinin Şapkaları”nın tüm bölümleri, podcast serisi olarak acikradyo.com’da ve başta Spotify olmak üzere farklı platformlarda kaçıranları ve yeniden dinlemek isteyenleri bekliyor.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER