Yurtiçi Kargo kıdemli personellerini ödüllendirdi

- Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol:- "1982'de kargo özel sektörüne hayat verirken, dönem koşullarının analizini de doğru yapan şirketimiz, kurulduğu günden bugüne kadar işine her zaman eğitimci hassasiyetiyle yaklaştı"

Yurtiçi Kargo kıdemli personellerini ödüllendirdi

İSTANBUL (AA) - Türkiye genelinde 20 bin çalışanıyla kargo sektöründe faaliyet gösteren Yurtiçi Kargo, bu yıl da kıdemli personellerini ödüllendirdi.

Yurtiçi Kargo'dan yapılan açıklamaya göre, 18 bölge müdürlüğünün her birinde organizasyonlar düzenleyerek kıdemli personellerine ödüllerini dağıtan şirket, toplam 2 bin personeline plaket verdi.

Şirket, Arıkanlı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Subaşı'nın da katılımlarıyla Yurtiçi Kargo Genel Müdürlük binasında düzenlenen son etkinlikle kıdem ödülleri organizasyonlarını tamamladı.

Bu kapsamda 5 yıllık 961, 10 yıllık 488, 15 yıllık 203, 20 yıllık 140, 25 yıllık 153, 30 yıllık 18 ve 35 yıllık 10 personele ödülleri takdim edildi.

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, sektörde deneyimli personelin kritik derecede önemli olduğunun altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

"Bildiğiniz üzere şirketimizin kurulduğu 1982 yılında Türkiye'de kargo sektörü diye bir sektör bulunmuyordu. Bugün dev bir organizma haline gelen kargo özel sektörün kurucusu olan Yurtiçi Kargo, o yıllarda hem işini doğru yapmalı, hem de sektöre personel yetiştirmeliydi. 1982'de kargo özel sektörüne hayat verirken, dönem koşullarının analizini de doğru yapan şirketimiz, kurulduğu günden bugüne kadar işine her zaman eğitimci hassasiyetiyle yaklaştı. 40 yıllık süre zarfında kendi insan kaynağını, kendisi yetiştirerek bugün 20 bin kişilik bir dev haline geldi. Zamanında yolu şirketimizden geçen ve hala sektörde farklı pozisyonlarda faaliyet gösteren insanları bir araya toplasak sanırım bugün birçok büyükşehir belediyesinden fazla nüfusa ulaşırız. Bu sebeple biz kendimizi sektörün okulu olarak da görürüz. Biz çok büyük bir aileyiz."

Teknoloji gibi bazı özel uzmanlık isteyen alanlar dışında yönetici ihtiyacını mümkün olduğu kadar içindeki insan kaynağından elde ettiklerini vurgulayan Önyol, "Gelişim için çabalayan, daha iyisini yapabilecek durumdayken aza razı olmayan, değişimi hayatın bir gerekliliği olarak gören personellerimizin kariyer basamaklarında yükselmesine yardımcı olmak bizim görevimiz." değerlendirmesini yaptı.

YORUM EKLE