EMEKLİ TABİP ALBAY NİHAT ÖZKAN

EMEKLİ TABİP ALBAY NİHAT ÖZKAN          

Servet Yücel OĞUZ

Emekli Tabip Albay Nihat ÖZKAN,15 Nisan 1956 tarihinde Mardin’in Midyat İlçesinde doğdu. Lisans öncesi öğrenimini Midyat Lisesinde okudu.1975 yılında Diyarbakır Üniversitesinde başladığı yüksek öğrenimine 2.sınıfta Askeri  Tıbbi’ye okulunda devam etmiştir.1981 yılında Tabip Teğmen olarak  mezun olmuştur.

Kıta hizmetini Doğu Beyazıt Tugayında Sıhhiye Bölük Komutanı ve Revir Baştabibi olarak yapmıştır.1984 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Deri ve Zührevi Hastalıklar ihtisasını kazandı.1987 yılında ihtisasını başarı ile tamamlayarak yüzbaşı rütbesiyle, Ankara –Dış kapı  600 yataklı Mevki Asker Hastanesine ,Deri ve Zührevi hastalıklar Uzmanı olarak atanmıştır.

Bu hastanede uzun müddet Cildiye Klinik şefi ve Baş Tabip Yardımcılığı görevini yapmıştır.!996 yılında görevinde gösterdiği üstün başarı ve hizmetleri nedeniyle rütbesinde 1 yıl erken terfi ederek Yarbay olmuştur.2001 yılında Diyarbakır Askeri  Hastanesine Tabip Kıdemli Albay rütbesiyle Baştabipliğe atanmıştır.

Diyarbakır askeri hastanesi Baştabipliği sırasında İlk başörtü ve turban yasağını kaldırmıştır. Ankara Askeri Mevki Hastanesi ve D.BakırAskeri Hastanesinde , fakir ve yoksul hastalara yardımcı olduğu için, zaman zaman ihbarsız mektuplarla şikayetlere maruz kalmıştır.

Şu anda onun yıllar önce yaptığı Sosyal Devlet mantığı ile Ak Parti fazlasıyla yapıyor ifadelerini kullanmıştır.

2002 yılında kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır.

Halen, 33 yıldır işlettiği Özel ÖZKAN Dermatoloji Kliniklerinde seçkin ekibiyle Ankara’da çalışmaya devam etmektedir. Kendisi başarılı çalışmalarından dolayı,sık sık dermatolojik hastalıklar –lazer epilasyon ile ilgili görsel ve yazılı basında yer almaktadır.

Sivil Toplum Kuruluşları ve Mardin  halkı ile iç içedir. Mardin’in yetiştirdiği önemli tıp adamlarından biri olarak dikkat çeken  ,Mardin ve Mardinlilere yaptıkları hizmetlerle herkesin gönlünde yer edinen bir kişiliğe sahip, Ünlü Dermatoloji Uzmanı Nihat ÖZKAN,2011 Milletvekili Genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Milletvekili aday adayı olmuştur.

Memleketine geldiğinde ,hastalar muayene için sıraya girmekte ,gelen tüm vatandaşları özellikle yoksul vatandaşları ücretsiz muayene etmektedir.

Tabip Albay Nihat Özkan,Sürekli olarak halkla iç  içedir. Adeta fakir babasıdır. Başkantte muayenesine giden tüm vatandaşlarla hemşehrileriyle yakından  ilgilenmekte, ücretsiz muayene etmekte ve her konuda yardımcı  olan bir sayın Hekim.

Kibir yok, vatandaşa üstten bakma  kesinlikle yok.

Emekli Tabip Albay Nihat ÖZKAN Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Fidan
Fidan - 1 yıl Önce

Güzel yazı olmuş