Gingerli Zabıtalar Görev Başında

Büyükşehir Belediyesinde Gingerli Zabıtalar Görev Başında

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı şehirde yaptığı çalışmalar ile beğeni kazanıyor. Dilencilere karşı yapılan çalışmaların yanı sıra, usulsüzlüklere karşı da etkin çalışan Büyükşehri Zabıta, denetimleri ile vatandaşların sıkıntı yaşamamasını hedefliyor. Çalışmalarında zaman kavramına da önem veren Büyükşehir Belediye Zabıtası’nın ekipmanları da bu düşünceyle yenilerek zamanın teknolojilerinden faydalanılıyor. Bu bağlamda 3 adet ginger alınarak Zabıta Daire Başkanlığı personeli tarafından kullanılmaya başlandı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,  Zabıtanın daha aktif ve daha kısa sürede çalışmalarını yapması için ekipmanlarını geliştirdiklerini söyledi.

 Yaman şöyle konuştu: “İlimizde hizmetin kalitesinin artması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.  Zabıta Daire Başkanlığı’nı da sürekli geliştirdiklerini ileten Yaman, “Büyükşehir Belediyemiz Mardin’de hizmeti tam manasıyla yaşatmaktadır. Tüm daire başkanlıklarımız vatandaşlarımızın mutlu bir şehirde yaşaması için mücadele etmektedir. Zabıta Daire Başkanlığımız da bu bağlamda ilimiz için gecesini gündüzüne katmaktadır. Ekiplerimiz birçok konuda hemşehrilerimizin rajat etmesi adına çalışmaktadır. Biz de birimlerimizin ekipmanlarının daha da iyi olması gayreti içindeyiz” dedi.

Ekipmanlarda son teknolojiler

Bu nedenle günün teknolojilerinin Zabıta Daire Başkanlığı’na entegre ettiklerini söyleyen Yaman, “Başkanlığımızın bünyesine 3 adet ginger alarak personelimizin daha kısa sürede işlemlerini yapmasını istedik. Aldığımız aletler ile gerek vatandaşlarımızın duygusunu istismar eden dilencilere, gerekse diğer olaylara personelimiz daha kısa sürede ulaşmaktadır. Büyükşehir Belediyemiz ilimizin menfaatleri gözeten bir yapıda çalışmalarını devam edecek” ifadesini kullandı.