Altunkaya Ailesi, Yaptırdıkları Kütüphanede İncelemelerde Bulundular

- Mardin Midyatlı olan hayırsever işadamı Masum Altunkaya, ilçede yaptırılan, Midyat Kaymakamlığı Altunkaya Halk Kütüphane’ sinde incelemelerde bulundu.

Altunkaya Ailesi, Yaptırdıkları Kütüphanede İncelemelerde Bulundular

Merkezi Gaziantep’te bulunan ve birçok alanda faaliyet gösteren, Altunkaya Şirketler Grubu tarafından Bahçelievler mahallesinde, yaptırılan Midyat Kaymakamlığı Altunkaya Halk Kütüphanesi geçtiğimiz ay hizmete girmişti.

Midyat Kaymakamlığı Altunkaya Halk Kütüphanesi isminin verildiği kütüphanede incelemelerde bulunan Mahsum Altunkaya’ ya, Kaymakam Ahmet Solmaz ve aile fertleri, Hacı Abdülkerim Altunkaya, Hacı Mahmut Altunkaya, Hacı Ahmet Altunkaya eşlik etti.

Mahsum Altunkaya, kütüphane Müdürü Müdür vekili Alaattin Acar’dan son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Midyat ilçe Kaymakamlığına tahsis edilen Altunkaya Halk Kütüphanesinin ş görünüşü geleneksel taş yapı, iç görüntüsü de modern ve kullanışlı bir şekilde tasarlandı. 2861 metrekare alan üzerine kurulan kütüphanenin içerisinde çok amaçlı 2 salon, 5 ayrı bölümden oluşan kütüphane, engelli kütüphanesi, arşiv kitaplık, sinema salonu, el sanatları atölyesi ve çeşitli aktivitelerin yapılacağı etkinlik avlusu gibi çeşitli bölümler yer alıyor.

Altunkaya Halk Kütüphanesinin açılışı ise önümüzdeki günlerde resmi açılışının yapılması bekleniyor.

Selahattin Erol

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2022, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER