Aslan Kırtay, esnaf odasına adaylığını açıkladı

Aslan Kırtay, Midyat Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

 Aslan Kırtay, esnaf odasına adaylığını açıkladı

Midyat ilçesinde uzun yıllar unlu mamuller üzerinde esnaflık yapan Aslan Kırtay, Midyat Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Aslan Kırtay, hizmet yarışında, taze kan, dinamik yapı olarak yarışa katıldığını söyledi.

Midyat’ın tanınan esnaflarından Aslan Kırtay, Midyat Esnaf ve Sanatkârlar Oda (MESO) Başkanlığı’na aday olduğunu belirterek, “Esnafın sorunlarını biliyorum. 8 yıl Esnaflar Odasında yönetim kurulu üyeliği yaptım. 10 yıldan beri Seyit Bilal İlim Ve İrfan Derneği Başkanlığını yürütüyorum.” Dedi.

Kırtay, daha iyi hizmet vermek için dinamik kadroyla yarışa katıldığını dile getirerek şöyle devam etti: “Midyat’ta Hacı bey Baklavaları altında hizmet vermeye çalışan bir esnaf kardeşinizim. 32 yıllık esnafım. İlçe esnaflarının birlikteliğini ve dayanışmasını korumak amacıyla, bürokrasi içerisinde boğulmadan birbiriyle iletişim halinde olan ekiple mesleki faaliyetleri kolaylaştıracak adımlar atmak istiyoruz. Esnaflarımızın her türlü sorunla mücadele edebilmek olan odamızda, yeni dönemde sorumluluk almak ve hedeflere omuz omuza yürümek istiyoruz. Bu vazifenin yerine getirilebilmesinin en önemli şartı fikir alışverişinde bulunabilmek, yani istişare yolunu açık tutabilmektir. Ayrıca istihdama ve işgücü piyasasına katılmalarının desteklenmesine yönelik çalışmalarımız olacak.”

-         Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun

Konuyla ilgili önümüzde ki günlerde bir basın açıklaması yapacağını belirten Aslan Kırtay, “Çok sayıda esnaf arkadaşlarımla durum değerlendirmesi yaptık. Birçok esnaf arkadaşımı, STK başkanlarının ve protokol üyelerini ziyaret ettik, istişarelerde bulundum. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun dedik ve aday olmaya karar verdik. Özellikle Midyat Esnafının içende bulunduğu sıkıntıları aşmak adına yola çıkıyoruz. Allah utandırmasın. Kavgasız, dövüşsüz, kalpleri kırmadan dostluk ve kardeşlik içinde geçen bir seçim olması dileklerimle, şimdiden tüm adaylara başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

Aslan Kırtay, Hacı Bey Baklavaları sahibi evli ve 6 çocuk babasıdır.

GOOGLE NEWS - MİDYAT GÜNDEM

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER