Başkan Şahin, Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

AK Partili Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Yenimalle de inşaatı hızla devam eden Kültür Merkezi Kompleksi inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Şahin, Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

Mardin’in Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Belediyesi Kültür Merkezi Kompleksi inşaatında incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Şahin, Yenimahalle’de yapımı süren kültür merkezi ilçeye önemli katma değer sunacağını ve ilçenin imajını değiştireceğini söyledi.

Böylesi önemli bir kompleksi ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Şahin, “Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile bilinen bir ilçede bir kültür merkezinin  bulunması büyük bir eksiklikti. Kültür Merkezinin Midyat için çok önemli bir kazanım olacak.  İlçemizin önceliklerini tespit ettiğimiz projelerimiz kapsamında Midyat’ta yeni bir hizmet binası ve kültür merkezi kazandırmak için kolları sıvadık. İlçemizdeki sokak sağlıklaştırma, restorasyon çalışmalarıyla birlikte yürüttüğümüz Kültür Merkezi Kompleksi çok önemli bir eksikliği gidermiş olacaktır. Çok amaçlı bir kültür merkezi ilçemizin kültüer ve turizm vizyonuna da imaj kazandıracaktır. Konferans salonlarının yanı sıra, idari kısım, kreş, kütüphane, kafeterya fuaye salonu ve galerileri içerisinde barındıracak olan merkezin Midyat’ta büyük bir ihtiyacı karşılayacak. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Yapımı devam eden Midyat Belediyesi Kültür Merkezi Kompleksi 8760 m2 ’ lik yüzölçümlü arazide; 5068,50 m2 kapalı alanda önümüzdeki  yıl hizmete açılması hedefleniyor.

Google News

Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2022, 09:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Yılmaz
Selim Yılmaz - 9 ay Önce

Kültür Merkezi yapımında emeği geçen Belediye Başkanımız Veysi Şahin’e sonsuz teşekkürler ediyorum.

SIRADAKİ HABER