Dicle Elektrik’ten Midyat Belediyesi’ ne Teşekkür

Şirket yetkilileri, sağlanan araç desteğinden dolayı Midyat Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Dicle Elektrik’ten Midyat Belediyesi’ ne Teşekkür

Geçtiğimiz hafta yaşanan olumsuz hava koşulları ve fırtına nedeniyle zarar gören şebekeyi yenileyen Dicle Elektrik, belediyenin sağladığı araç desteği sayesinde çalışmalarını öngörülen süreden önce tamamlayarak kırsaldaki mahallelere kısa sürede yeniden enerji verdi. Şirket yetkilileri, sağlanan araç desteğinden dolayı Midyat Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Midyat kırsalında etkili olan fırtına yüzünden kırsaldaki mahallelere enerji sağlayan 71 elektrik direğinin devrilmişti. TEİAŞ’a ait yüksek gerilim direklerinin de devrilmesi yüzünden kırsal ile birlikte Midyat ilçe merkezi de enerjisiz kaldı. Ancak Dicle Elektrik ekiplerinin olağanüstü çabaları sonucunda aynı gece ilçe merkezinin bir bölümüne enerji verildi. Hava muhalefeti nedeniyle ulaşılamayan yerlerde devrilen direklerin bir kısmı şirkete ait imkanlar ile yeniden dikilerek, kopan iletim hatları yenilendi. Bu sayede kırsalın bir kısmına onarım sonucu diğer kısmına ise yapılan manevralar sonunda başka hatlardan enerji sağlanarak elektrik verildi.

İş makinesi desteği

Ancak arazi şartları yüzünden ulaşılamayan yerlerde gerekli onarımların yapılması için Dicle Elektrik tarafından, Midyat Belediyesi’nden paletli iş makinesi talebinde bulunuldu. Şirketin bu talebini geri çevirmeyen Belediye Başkanı Veysi Şahin, 3 adet paletli iş makinesi ve 2 kepçenin çalışmalara katılması için talimat verdi. Belediyeden sağlanan iş makineleri sayesinde kısa sürede gerekli onarımlar yapıldı ve enerji şebekesi normale çevrildi.

Başkan’a teşekkür

Dicle Elektrik Dağıtım Midyat yöneticisi Rojin Temiz, şirketi adına Başkan Şahin’e teşekkür ederken, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek, iş makinesi desteği veren belediye başkanımıza gösterdiği duyarlılık ve destek için teşekkür ederim” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER