Kaymakam Solmaz, market denetimine katıldı

- Midyat İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz, ilçede marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik stokçuluk, fahiş fiyat, etiket denetimine katıldı.

Kaymakam Solmaz, market denetimine katıldı
  • Mardin’in Midyat İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz, ilçede marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik stokçuluk, fahiş fiyat, etiket denetimine katıldı.

Midyat İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz beraberinde,  Belediye Başkanı yardımcısı Masum Cengiz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kadri Tutak ve İlçe Yazı İşleri Müdürü. M. İsa Kurnaz ile birlikte ilçede gerçekleştirilen stok incelemeleri, fahiş fiyat artışı, etiket ve gıda denetimlerine katıldı.

Denetime katılan Kaymakam Solmaz, ekiplerle birlikte satılan ürünlerin gramajını, fiyat ve irsaliye karşılaştırmasını, tüketim tarihi ve diğer kurallara uyup uymadıklarını kontrol etti. Marketlerdeki stok ve fiyat karşılaştırmaları yapılırken, depolar da kontrol edildi. Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden ekipler, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırdı.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Canan Demircan
Canan Demircan - 3 ay Önce

Denetimler daha sık yapılmalı. Cezalar uygulanmalı.

SIRADAKİ HABER