Midyat'a 3 bin 200 metrekarelik kapalı semt pazarının temeli atıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Midyat ilçesinde vatandaşların rahatlıkla pazar alışverişlerini yapabilecekleri modern kapalı semt pazarı binasının temeli atıldı.

Midyat'a 3 bin 200 metrekarelik kapalı semt pazarının temeli atıldı

AK Partili Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinde modern kapalı  semt pazarları kurulacağı sözünü verdiği, kapalı semt pazarının temeli atıldı.

Ulucami ve Ortaçarşı Mahalleleri arasında bulunan Estel Pazarının yerinde yapılacak olan, kapalı semt pazarının da ihaleyi alan yüklenici firma çalışmalara başladı. Mevcut konumundaki Pazar alanın Kapalı Pazar yapılması için başlatılan inşaat çalışmaları nedeniyle, geçici olarak Bağlar Mahallesi Şehit Onbaşı Fatih Akbulut caddesinde 2 haftadır hizmet veriyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, şehirleşme oranının arttığı Midyat ilçesinde vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaş sebze, meyve ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalara başlandı.

Midyat Kapalı Semt Pazarı Projesi yapım çalışmaları kapsamında, Jeolojik etüd çalışmaları tamamlanan ve temeli atılan kapalı semt pazarı 3 bin 200 metre alan üzerine yapılacak.

Kapalı semt pazarı içerisinde 6 metrekarelik alana sahip toplam 154 stant bulunacak. Zabıta odası, engelli rampaları, lavabolar, idari bina, bay- bayan tuvalet ve mescit gibi vatandaşlar ile esnafın birçok ihtiyacını karşılayacak.

Su ve elektrik tesisatlarıyla pazar esnafının tüm ihtiyaçları düşünülerek planladı.

İlçeye ayrı bir hava katacak kapalı semt pazarı vatandaşı ve esnafı daha modern ortamda buluşturacak.

Kapalı semt pazarı projesinin kısa sürede bitirilmesi planlanırken,  önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Midyat'a 3 Bin 200 Metrekarelik Kapalı Semt Pazarının Temeli Atıldı.

Google News

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 21:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seher Ayyıldız
Seher Ayyıldız - 7 ay Önce

İlçemize Hayırlı olsun.

İbrahim Kaya
İbrahim Kaya - 7 ay Önce

Hayırlı bereketli olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER