Midyat belediye başkanlığını Veysi Şahin kazandı

Midyat İlçesinde Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Veysi Şahin kazandı.

Midyat'ta AK Partililerden kutlama

Mardin'in Midyat İlçesinde Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Veysi Şahin kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Veysi Şahin 26 bin 727, HDP adayı Osman Demirci 16 bin 230, bağısız aday Fahrettin Yaşar Bin 118 oy aldı.

AK Parti adayı Veysi Şahin’in Midyat’ta kazanması ilçede sevinç gösterileri ile kutlandı. Seçim Koordinasyon Merkezinin önünde toplanan vatandaşlar, davul zurna eşliğinde, havai fişek gösterileri ve meşalelerle kutlandı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve AK Parti bayraklarıyla kutlamaya katıldı.

Veysi Şahin burada yaptığı teşekkür konuşmasında, daha önce ifade ettiğini ve Allah’ın izini ile belediyenin kapısının bütün vatandaşlara her zaman açık olacağını söyledi.

Şahin, şöyle konuştu, "Bu zafer gecesinde öncelikle sizleri şahsım ve AK Parti camiası adına sevgiyle, Saygıyla en derin muhabbetlerimle selamlıyorum diyen Şahin, şöyle devam etti: “Bugün gerçekleşen 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin başta ilçemiz Midyat olmak üzere, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Şahsımı Midyat Belediyesine başkan olarak seçen Midyat halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugün yapılan seçimde siz sadece belediye başkanınızı seçmediniz. Evlatlarımıza nasıl bir Midyat bırakacağınızın kararını verdiniz. Midyat’ın geleceği için evet dediniz.

Kardeşlerim siz Midyat’ın yeni hedeflerine sahip çıktınız, beni yalnız bırakmadınız. Bende sizi yalnız bırakmayacağım. Bu ten bu canda olduğu müddetçe sizlere hizmet etmeye devam edeceğim. Siz sandık başına giden her bir Midyatlıya teşekkür ediyorum. Midyat’a başkan olan siz değerli Midyat halkısınız. Ben sizlerin hizmetkârıyım. Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle bana ve arkadaşlarıma verilen bu yetkiyi hak ve hukuk gözeterek, adaletle kullanacağız. Daha önce Midyat için çok güzel projeler hazırladık. Göreve başlar, başlamaz taahhüt ettiğimiz projelerimizi kısa vadeli – orta vadeli ve uzun vadeli periyotlarla hayata geçireceğiz.

Hizmetlerimizi, bize oy versin, vermesin bütün Midyatlılara eşit olarak sunacağız. Seçim kampanyası boyunca beni telefonla arayan soran bulunduğum her ortamda bu göreve layık olduğumu söyleyen, can-ı gönülden destekleyen, teveccüh gösteren, dualarını eksik etmeyen dostlarıma, arkadaşlarıma, AK Parti camiasına, aileme ve değerli Midyatlı hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim hepinizden razı olsun.

Midyat bu seçimle birlikte bir kez daha AK Partinin kalesi olduğunu göstermiştir. Midyat halkı Cumhurbaşkanımızı ve AK Partiyi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Umuyorum ki Yüce Allah’ın izniyle Bu destek ilelebet sürecektir. Kadim şehir Midyat halkı, mazlumların sesi, hakkın savunucusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu, Midyat’ı projeleriyle şahlandıracağına inandığı Veysi Şahin’in yanında olduğunu bugünkü seçimlerde göstermiştir. Bu zafer, sadece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın değildir, sadece AK Parti’nin değildir, sadece benim ve ekibimin zaferi değildir. Bu zafer tüm Midyat halkının zaferidir. Bir baba olarak; Çocukları ve gençleri sahipleneceğim. Bir evlat olarak; Annelerimizi ve babalarımızı sahipleneceğim. Bir Midyatlı olarak; Memleketimi sahipleneceğim. Bir mühendis olarak; Midyat’ı imar edeceğim. Bir Başkan olarak; fakir, fukarayı sahipleneceğim. Hepinizi, Allah’a emanet ediyor, bu zafer gecesinde yanımızda yer aldığınız için, bizi yalnız bırakmadığınız için, bize gösterdiğiniz yoğun, ilgi, alaka ve sevgi seli için can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Seçimlerimiz ülkemize ve İslam coğrafyasına hayırlı olmasını diliyorum. Sağ olun! Var olun!” Şeklinde konuştu.

Veysi Şahin Kimdir?

1957 Yılında Midyat`ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Midyat`ta tamamladı.

1974 – 1980 yılları arasında Adalet Partisi (AP) Midyat Gençlik Kolu Teşkilatı yönetiminde görev aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Öğrencilik yaşamı boyunca çeşitli öğrenci dernekleri yönetiminde görev aldı. 1983 yılında kurulan Doğru Yol Partisi (DYP) Midyat İlçe Teşkilatının Kurucu İlçe Başkanlığı görevini 1987 yılına kadar yürüttü. 1999’ yılında Milletvekili Genel Seçimlerinde 21. Dönem Mardin Milletvekili olarak görev yaptı. Ak Parti 27. dönem Mardin 3. sıra milletvekili adayı oldu. Aktif siyaseti hiç bırakmayan Şahin, Arapça ve İngilizce bilmekte olup, Evli, İki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER