Midyat Belediyesi Ekim Ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi

Mardin’in Midyat İlçe Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Başkan Veysi Şahin, başkanlığında gerçekleştirildi.

Midyat Belediyesi Ekim Ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi

7 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

Midyat Belediyesi 2021 Yılı Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin başkanlığında, korona virüs tedbirleri kapsamında Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Meclis Toplantı Birleşimi, Açılış ve Yoklamanın ardından, Belediyenin 2022, 2023 ve 2024 Mali yıllarına ait tahmini Gelir ve Gider (analitik)Bütçelerinin mecliste görüşülmesine gelir bütçesi ile başlandı. Bütçe görüşmelerinin 20 gün sürerek takvime bağlanması oylandı. Teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisin önemli gündem maddeleri arasında bulunan, Yeni mahallede hayırsever adına kayıtlı arsanın belediyeye “ Hasan Gündüz Camii müştemilatında kullanılması” şartı ile bağışlanması teklifinin müzakere edilmiş ve oy çokluğuyla kabul edilmesi.

Malul Gazi olan “İsmail Çetin” ve Şehit Polis “Abdullah Sağlam” adlarının yaşatılması amacıyla, Bağlar Mahallesinde ve Yunus Emre Mahallesinde bulunan sokaklara isimlerinin verilmesi, talebinin mecliste görüşülerek oylandı ve teklif katılanların oy birliğiyle kabul edildi.

Midyat Belediyesi Diller Korosunun kurulması ve Yönetmeliği görüşülerek, oylandı ve teklif katılanların oy birliğiyle kabul edildi.

Midyat Belediyesi Ekim Ayı meclis toplantısı pazartesi günü toplanmak üzere birinci birleşim son buldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazi ismail çetin
Gazi ismail çetin - 8 ay Önce

Midyat belediyesinden çok ŞIK HEREKET Bizleri birkez daha gururlandıran onurumuza onur katan gazilik nişanemizi değer veren çok değerli Midyat belediye başkan ımız Veysi şahin başkan yardımcısı Abdurahim çelik ve gaziler derneği başkanı mekan taş başkanlarımıza belediye meclis üyelerine emeği gecen herkese sonsuz teşekkürler lerimi sunarım

Gazi İsmail çetin
Gazi İsmail çetin - 8 ay Önce

Midyat belediyesinden çok ŞIK HAREKET Bizleri birkez daha gururlandıran onurumuza onur katan gazilik nişanemizi değer veren Adımızı yaşatmak amacıyla Bağlar Mahallesinde Cadde ismi verlilmesi çok değerli Midyat belediye başkanımız VEYSİ ŞAHİN başta olmak üzere başkan yardımcısı Abdurahim çelik belediye meclis üyelerine ayrıca emeği gecen herkese sonsuz teşekkürler lerimi sunarım
Mutluluğumuzu mutluluk katan MİDYAT BELEDİYESİNE ŞUKRANLARIMI ARZ EDİYORUM.

SIRADAKİ HABER