Midyat ilçesinde Ceza infaz kurumları için kitap bağışı kampanyası başlatıldı

- Mardin'in Midyat ilçesinde Ceza infaz kurumları için kitap bağışı kampanyası başlatıldı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünce "Kitap İyileştirir" sloganıyla ceza infaz kurumu kütüphaneleri için düzenlenen kitap bağış kampanyası Mardin’in Midyat ilçesinde başlatıldı.

Ceza İnfaz Kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla ceza infaz kurumlarındaki kütüphaneler için Türkiye genelinde eş zamanlı kitap kampanyası başlatıldı.

Midyat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen kitap bağış kampanyasına Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ziya Burak Gürgah, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ile Adalet Komisyonu Başkanı Ali İhsan Tabak, hakim ve savcılar ile adliye personeli katıldı.

Başsavcı Gürgah, geçen yıl “Bir Kitap Bir Umut” mottosuyla düzenlenen 256 bin 376 kitap bağışlandığını anımsatarak, infazın temel amacı doğrultusunda ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutukluların kendilerini geliştirmeleri, boş zamanlarını etkin kullanmaları amacıyla kütüphaneler oluşturduklarını, “Bu yıl “Kitap İyileştirir…”sloganıyla tekrar kitap bağış kampanyası başlattıklarını kaydetti.

Gürgah şöyle konuştu: “hükümlülerimiz konusunda bize düşen yükümlülükler suç işleyenin cezasını vermemizdir. Topluma karşı suça karışmanın korumanın yanında onların cezalarını çektikten sonra tekrar topluma kazandırmak ve cezaevinde gerekse de Denetimli Serbestlik süresindeki zaman diliminde üretken, topluma karşı faydalı ve sorumluluklarını sahip olmalarını teşvik etmektir. Kitaplarda cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklularımız içinde önemli bir yer tutmaktadır. Kitaplarla birlikte hükümlülerimiz kendilerini geliştirmekte, boş zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirmekte ve kitabın kendilerine açtığı dünyada yer edinmektedir.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından projenin açılışı yapılarak, kitap bağışında bulunuldu.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER