Midyat SGK’dan Öğrencilere ‘Kayıt Dışı’ Semineri

Midyat İlçesinde Sosyal Güvenlik Müdürlüğü tarafından, ilk ve Orta dereceli öğrencilere Sosyal Güvenlik Bilincinin oluşturulması amacıyla seminer verildi.

Midyat SGK’dan Öğrencilere ‘Kayıt Dışı’ Semineri

Midyat SGK’dan Öğrencilere ‘Kayıt Dışı’ Semineri

Mardin’in Midyat İlçesinde Sosyal Güvenlik Müdürlüğü tarafından, ilk ve Orta dereceli öğrencilere Sosyal Güvenlik Bilincinin oluşturulması amacıyla seminer verildi. 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Midyat İlçe Müdürü Abdürrahim Güneş; Işıklar Mahallesinde bulunan Mehmetçik İlkokulu ve Ortaokulunda bulunan öğrencilere, “kayıt dışı ve sosyal güvenlik” konuları hakkında bilgi verdi.

SGK İlçe Müdürü Güneş, Türkiye’de sigorta sisteminin kanunsal gelişimini ve sağladıkları hizmetleri anlattı. İnsanların hayatın her aşamasında sosyal güvenlik ile karşılaşacaklarının altını çizdi.

Yapılan eğitim seminerlerinin bilgi sağlama açısından önemli olduğunu ifade eden Güneş, şunları kaydetti: "Bugün sağlık alanında eğitim görerek yakın zamanda meslek hayata atılacaksınız. Sigortasız çalışmanın, çalışanlar açısından değerlendirildiğinde karşılaştığı sorunları ve kayıpları bilmeniz gerekiyor. Sigortasız yani kayıt dışı işçi çalıştıran iş yerlerine bununla ilgili ciddi cezalar uygulanıyor. Kısacası sigortasız çalışmakta, çalıştırmakta akıl karı değildir. Bunun için kurumumuz 'Alo 170' ihbar ve bilgi hattı kurularak bu konuda 7 gün 24 saat hizmet vermektedir."

Bilgilendirme seminerine, İlçe Milli Eğim Şube Müdürü Mehmet Aslan’da katıldı.

Konuşmanın ardından öğrencilere kitap hediye verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 11:06
YORUM EKLE