Midyat'ta Trafik Haftası Etkinlikleri

Midyat ilçesinde Uluslararası Karayolları Güvenliği Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Midyat'ta Trafik Haftası Etkinlikleri

Mardin'in Midyat ilçesinde Trafik ekipleri, “Hoşgörün bol, Saygın sonsuz olsun” , “Her Üç Ölümlü Trafik Kazasından Birinin Aşırı Hızdan Kaynaklandığını Biliyor Muydunuz” , “Dikkat Hayat çıkabilir” pankartı ile trafik terörüne dikkat çekildi.

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanarak devam ettirebilmesi amacıyla, Trafik kazalarının önlenmesine yönelik çözüm çalışmalarının yapılmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen 'Karayolu Trafik Güvenliği Haftası' kapsamında Midyat ilçesinde birçok kutlama ve farkındalık etkinliği yürütülüyor.

İlçede yürütülen faaliyetler kapsamında Midyat İlçe İl Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Midyat Belediyesi ve İtfaiye ’ye 'ye ait trafik araçları konvoy oluşturarak şehir merkezinde tur attı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilgili kurumlar Hükümet Konağında Trafik Haftası ile ilgili stant oluşturarak, haftanın önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için stantlarda trafik ile ilgili araç-gereç tanıtımı, afiş, broşür ve promosyon ürün dağıtımı yaptı.

Ayrıca tüm okullarda trafik ile ilgili seminerler verildi. Trafik kurallarıyla ilgili hem pratik hem de teorik olarak bilgiler verildi. Trafik timlerimizin kullandığı bazı materyaleler vatandaşlara tanıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER