banner109

Midyat'ta zabıta ve polis ekipleri okul çevrelerindeki market ve bakkalları denetledi

- Mardin’in Midyat ilçesinde, Zabıta ve Polis ekipleri okul çevresindeki bulunan büfe, market ve bakkallarda sigara satışı denetimi yaptı.

Midyat'ta zabıta ve polis ekipleri okul çevrelerindeki market ve bakkalları denetledi

Midyat Belediye Zabıta ekipleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro ekipleri, ilçe merkezinde, okul çevresindeki bulunan büfe, market ve bakkallarda sigara satışı yönelik denetimlerini sürdürdü.

Özellikle ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların çevresinde bulunan marketleri denetleyen ekipleri, hijyen kuralları başta olmak üzere ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etti. Okul çevresinde satışı yasak olan ve gençlerin sağlığını tehdit eden ürünlerin satışının yapılmaması için uyarılarda bulundular. 18 yaşın altındakilere sigara satışının yasak olduğunu, bazı öğrencilerin 'dal' tabir edilen taneyle tek sigara aldığını da dikkate alan ekipler, satışı yapılan ürünlere el konulacağını ve gerekli cezai işlemlerin uygulanacağını belirtti.

Zabıta ve Polis ekipleri, gelen talepler doğrultusunda denetimlerin aralıksız devam edeceği ifade edildi.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2022, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Demir
Fatih Demir - 2 hafta Önce

Sürekli denetim sağlanmalı. Bazı bakkallar açık sigara satıyor. Herkesin duyarlı olması lazım. Polis ve Zabıta ekiplerine ayrıca teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER