Midyat’ta Denetimli Serbestlik Hükümlülerine Sertifika

Midyat ilçesinde denetimli serbestlik hükümlülerine yönelik açılan girişimcilik kursu eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi.

Midyat’ta Denetimli Serbestlik Hükümlülerine Sertifika

 Mardin’in Midyat ilçesinde denetimli serbestlik hükümlülerine yönelik açılan girişimcilik kursu eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) iş birliği ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personeline yönelik “Etkili İletişim Ve Stres Yönetimi “ ve eski hükümlülere yönelik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu verildiği belirtildi.

Kasr-ı Nehroz Otel düzenlenen törende, sertifika töreninde konuşan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA ) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, DİKA’ ın Türkiye’de 26 kalkınma ajanslarından biri olduğunu, bölgeler arasında farklığı ortan kaldırmak için kurulduğu söyledi.

Altındağ, “yapılan projelerin sürdürülebilir olması mantığıyla çalışıyoruz. İlk defa serbest denetimli serbestlikle çalıştık. Bu etkinliklerin devamını istiyoruz. Ajansın temek kuralı, kamu özel işbirliğini sağlayan birlikte çalışma kültürünü oluşturmaktır. Ajansımız mezrada bile olup biteni bile bilen onu planlayan, onu sorunlarını gören, riskleri, bertaraf eden, fırsatları kazanca dönüştüren bir mantıkla kurulmuştur. Dolayısıyla bizim işimiz kamu kaynaklarının anlatılması, yatırımcının buraya çekilmesidir.” dedi.

Midyat bir dünya kenti olduğunu belirten Altındağ, Midyat’ın turizm alanında tarihsel sürecini anlatabilmek, mutfağını gastronomisini yabancıya anlatabilmek, gümüş telkâriyi daha iyi bir noktaya getirebilmek inovatif alanda albenisini tanıtabilmek her şekilde bizim ajansımız bunun lansmanı yapması gerektiğine inandığınım altını çizdi.

Kursu tamamlayanları tebrik eden Yılmaz, denetimli serbestlik yükümlülerinin sertifikalarını vermekten mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Midyat Denetimli Serbestlik Müdürü Serdar Erdoğan ise, DİKA tarafından desteklenen projenin Denetimli Serbestlik Hükümlülerine ile ortak yürütüldüğünü ve iki projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Erdoğan, “Denetimli serbestlik hizmetlerden dezavantajlı kişileri topluma kazandırma ve topluma uyumlarını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler adı altında sunmuş bulunmaktayız. 32 saatlik kurs süreci sonunda sertifikayı almaya hak kazananlar sertifikaları verildi. Bununla birlikte denetimli serbestlik hizmetlerinin daha aktif, daha kaliteli daha uygun bir seviyeye ulaşmak için denetimli serbestlik personelimizin “Etkili İletişim Ve Stres Yönetimi” seminere katılımlarını sağladık.” Dedi.

Sertifika alan eski bir hükümlü Alaattin Atasal, “bunu düzenleyen büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Kafamda birkaç proje geçiyor yapacağım istişareler sonunda karar vereceğim.”

Konuşmaların ardından Koruma Kurul Başkan Vekili Cumhuriyet Savcısı İrfan Gürel desteklerinden dolayı DİKA genel Sekreteri Altındağ’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Ardından, girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan hükümlülere ve personele sertifikaları verildi.

Sertifika dağıtım törenine, Midyat Belediye Başkan Vekili Tevfik Baysal, İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, SYDV Başkanı Alaattin Bilgiç, sivil toplum kuruluşları ile personel ve eski hükümlüler katıldı.

Sine vizyon gösterimi, sertifika dağıtımının ardından tören sona erdi.

Sertifika dağıtım törenine, Midyat Belediye Başkan Vekili Tevfik Baysal, İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, SYDV Başkanı Alaattin Bilgiç, sivil toplum kuruluşları ile personel ve eski hükümlüler katıldı.

Girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan hükümlülere ve personele sertifikaları verildi.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA ) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ

Midyat Denetimli Serbestlik Müdürü Serdar Erdoğan

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER