Midyat’ta okul servis sürücülerine eğitim verildi

Midyat ilçesinde okul servislerinde çalışan sürücülere Trafik Polislerince eğitim verildi.

Midyat’ta okul servis sürücülerine eğitim verildi

Mardin’in Midyat ilçesinde okul servislerinde çalışan sürücülere Trafik Polislerince eğitim verildi.

Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda, Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği trafik ekipleri tarafından verilen eğitime, okul servis şoförleri katıldı.

Eğitim programı kapsamında sürücülere çalışanların iş sağlığı ve güvenliği, sürüş psikolojisi, trafik sistemi ve trafik güvenliği, güvenli araç kullanımı, okul taşıtları konularında şoförlere bilgi verildi.

Yapılan eğitim hakkında bilgi veren Trafik Denetleme Büro Amirliği görevlisi Ahmet Güzel, Pazartesi günü okulların açılmasıyla, sürücülerle bir araya geldiklerini belirterek, “Midyat İlçemize mahallelerden taşımalı olarak öğrencilerimiz geliyor. Araçlarda öğrencilerimiz dışında farklı kişi ve kişiler olmayacak. Kanun ve yönetmelik doğrultusunda hareket edin. Bu görevinizi tam ve layıkıyla yapmanızı istiyoruz. Taşıma başlı başına bir sektör işi. Taşımayı yaparken öğrencilerimizin rahat huzur içerisinde okula gidip gelmesi gerekiyor. Çocuklar şoförlerin hal ve hareketlerinden etkilenmektedir. Şoförler kılık kıyafetiyle ve davranışlarıyla öğrencilere örnek olmalıdır. Servis şoförlerinin öğrencilere sahip çıkması gerekir. Geleceğimiz olan çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına mutlaka uyun. Araç durmadan kapıları açmayın. Takip mesafesine dikkat edin. Sizlerden tek isteğimiz eğitim döneminde öğrencilerin rahat ve huzurlu bir şekilde okullarına gidip gelmelerini sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Şoförlerimizin bilgileri tazelendiğini belirten Güzel, “Çalışmalar hakkındaki görüş ve önerilerini söylediler. Yıl içerisinde karşılaştıkları sorunları dile getirdiler. Biz de şoförlerimizin sorunlarını ilgili yerlere iletmek için notlarımızı aldık. ” dedi.

Güzel, ikinci yarıyıl eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve servis sürücülerine hayırlı olmasını dileyerek, kazasız belasız bir yıl temenni etti.

Okul servislerinde çalışan sürücü eğitimine, Trafik Denetleme Büro Amirliği’nde görevli Trafik komiser yardımcısı Mehmet Cırtlak, Polis Memurları Fatih Çayır ve Yusuf Karakoyun katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER