Terör saldırısında şehit olan mühendis son yolculuğuna uğurlandı

Nusaybin'in Dibek Mahallesi’nde şehit olan inşaat mühendisinin 27 yaşındaki Mazlum Gözenoğlu cenazesi, Midyat ilçesinde toprağa verildi.

Mardin'in Nusaybin'in Dibek Mahallesi’nde şehit olan inşaat mühendisinin 27 yaşındaki Mazlum Gözenoğlu cenazesi, Midyat ilçesinde toprağa verildi.

Dibek Mahallesi ’kırsalında karakol inşaatında çalışan sivillere PKK'lı teröristlerce uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu şehit olan inşaat mühendisinin 27 yaşındaki Mazlum Gözenoğlu cenazesi, Midyat ilçesinde toprağa verildi.

Korona virüs salgını nedeniyle cemaat sosyal mesafeyi koruyarak 1 metre arayla saf tuttu. Bazı vatandaşlar ise cenazeye maske takarak katıldı. Yoğun yağış altında, Şehit mühendis, dualarla toprağa verildi.

Şehit Gözenoğlu (27)'nn Türk bayrağına sarılı tabutu, Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenin ve kılının cenaze namazının ardından gölcük mahallesinde bulunan Kalo mezarlığında defnedildi.

Törene, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış, şehit mühendis Malum Gözenoğlu ailesi ve askeri erkan ile vatandaşlar katıldı

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER