Vali Demirtaş: “Su sorununu ortadan kaldırmak en büyük hedefimiz”

Demirtaş, yatırım programı kapsamında alt yapı çalışmalarına hızla devam ettiklerini dile getirerek vatandaşlardan gelen talepleri de öncelikli hizmet olarak gördüklerini kaydetti.

Vali Demirtaş: “Su sorununu ortadan kaldırmak en büyük hedefimiz”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşen Mardin Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (MARSU) haftalık değerlendirme toplantısında vatandaşlardan gelen talepler ve sahadaki çalışmalar ele alındı.

Toplantıya, Vali Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, MARSU Genel Müdür Vekili Mehmet Songur ve Daire Başkanları katıldı.

Vali ve Büyükşehir Belediyesi Mahmut Demirtaş, yatırım programı kapsamında alt yapı çalışmalarına hızla devam ettiklerini dile getirerek vatandaşlardan gelen talepleri de öncelikli hizmet olarak gördüklerini kaydetti.

Artuklu ilçesinin içmesuyu ihtiyacını karşılamak amacıyla belediyenin öz kaynaklarıyla farklı noktalarda sondaj çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Demirtaş, “Şehrimizin en büyük problemlerinden biri olan içmesuyu sorununu ortadan kaldırmak en büyük hedeflerimizden biridir. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza kesintisiz bir su sağlamak bizim görevimizdir. Bu görevimizin bilincinde olarak özellikle Artuklu ilçemizin su ihtiyacı için daha önce farklı noktalarda sondaj çalışmaları gerçekleştirerek bir nebzede olsa rahatlama sağladık. MARSU’daki mesai arkadaşlarımızın ve teknik ekiplerimizin yaptıkları çalışmalarla su rezervi bakımından zengin olduğu tespit edilen 3 farklı noktada daha kendi öz kaynaklarımız ile sondaj çalışması yapacağız. Su sorunu olmayan bir şehir için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi.

Toplantı, vatandaşlardan gelen taleplerin ve sahada devam eden çalışmaların değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER