İlk Harire Şenliğine Binlerce Vatandaş Katıldı

Yaman, “İlimizde Sağlanan Huzur ile Güzellikler Yaşanıyor”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman şehre gelen huzurla güzel günler yaşadıklarını ve bunun turizme olumlu etkilerini gördüklerini söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde ilk defa Harire Şenliği düzenledi.

Tarihi Mardin’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Vali Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Şenlikte Mardin’e has bir ütün olan harire yapılırken, binlerce vatandaş harirenin tadına baktı. Ayrıca etkinlikte reyhani ve halaylar çekilirken, Mardinli vatandaşlar coşkularıyla güzel bir güne imza attılar.

Bütçemiz halkımıza harcanıyor

Etkinliğin açılış konuşmasını Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman yaptı. Görevde oldukları kısa sürede başarılı işlere imza attıklarına değinen Yaman, “Yaklaşık 1.5 yıldan bu yana Mardin’de Valilik görevini sürdürüyorum. Diğer yandan hükümetimizin ve devletimizin 11 ay önce bize verdiği yerel yönetim görevini de başarıyla devam ettiriyoruz. Biz göreve gelir gelmez Büyükşehir Belediyemizin tüm bütçesini halkımıza harcamak için projelerimizi çizdik. Gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna kadar tüm vatandaşlarımıza dokunan projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Otel doluluk oranlarımız güzel

Yaman Mardin’e gelen huzurun etkilerinden de bahsederken, “İlimizde sağladığımız huzur neticesinde otel doluluk oranlarından yüzde 90 seviyesine ulaştık. Geçtiğimiz yıl ile karşılaştığımızda ise bu aylara göre yüzde yüz artış söz konusudur. Bu durum ilimizde sağlana huzurun neticesidir. Bundan sonra da şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Mardin’de güzel şeyler oluyor

Bölgede güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çeken  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise, “Bugün Mardin’de bir dizi ziyaret için bulunuyorum. Ziyaretimizde Harire Şenliğinin olduğunu öğrendik ve bu güzel şenliğe katıldık. Yaklaşık 1 yıldan bu yana huzurun ve barışın hakim olması ve belediyelerin gerçek işine dönmesi Mardin’e kazandırmıştır. Bu güzelliklerin artarak devam edeceğine inancımız tamdır” ifadesini kullandı.

Konuşmaları ardından Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ve Eşi Gülseren Yaman şenlik alanında harire dağıtımı yaptı.