İSTANBUL (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı olan İnovaLİG yarışmasında Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri ödül kazandı.

Şirket açıklamasına göre, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM ev sahipliğiyle düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen İnovaLİG 2022'de dereceye giren firmalara ödülleri törenle verildi.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, inovasyon kültürünün oluşturulması ve tüm süreçlerde yaşatılması için yaptığı çalışmalar ve bir çalışma kültürü inovasyonu olan Just Create ile "İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü" kategorisinde ilk 3'e adını yazdırarak ödüle uzandı.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri'nin ödülünü Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Üst Yöneticisi (CEO) Bülent Kozlu'ya verdi.

- "İnovasyonu günlük iş yapış biçimimizin bir parçası olarak görüyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri CEO'su Bülent Kozlu, "1.500'ün üzerinde projenin değerlendirildiği bir yarışmada yer almak ülkemizde inovasyon anlamında yapılan çalışmaları görmek açısından mutluluk verici. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri olarak, 1970'li yıllardan bu yana yüksek kaliteli, inovatif, hijyen odaklı ürünlerimizi temiz ve sağlıklı bir yaşam için tüketicilerimize sunuyoruz. İnovasyonu görev tanımlarından bağımsız olarak tüm iş süreçlerimize yansıtıyor, günlük iş yapış biçimimizin bir parçası olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kozlu, bu doğrultuda 50 yılı aşkın süredir tüketicilerin ihtiyaçlarını öngörerek tuvalet kağıdı, kağıt havlu, kağıt mendil, yenidoğan mendil, boyasız bebek şampuanı gibi ülkenin ilkleri olan ve kendi kategorilerini yaratan ürünler ürettiklerine işaret ederek, şu değerlendirmede bulundu:

"2021'de hayata geçirdiğimiz Just Create hareketi, kurum içinde sınırsız düşünmeyi sağlayan bir ekosistem yaratarak inovatif fikir üretimine güç katmak üzere tasarlandı. Just Create hareketi ürün inovasyonu dışında pazarlama, süreç, hizmet, iş modeli, çalışma kültürü, sürdürülebilirlik ve sosyal alanlarda inovatif fikirlerin geliştirilmesine olanak tanıyor. Hedefimiz, inovasyon kültürünün geliştirilmesini sağlarken inovatif bakış açısının tüm çalışma arkadaşlarımız için olmazsa olmaz haline gelmesidir. İnovasyon kültürü kategorisinde ikinci seçilerek kazandığımız bu ödülle gurur duyuyoruz."