İşadamı Durmaz, 350 öğrenciye eşofman ve tişört hediye etti

Mardin'in Midyat İlçesi'nde eğitim gören 350 öğrenciye tişört ve eşofman takımı hediye edildi.

İstanbul’da yaşayan iş adamı Hacı Hüseyin Durmaz, Midyat ilçesinde üç okulda okuyan 350 öğrenciye tişört ve eşofman takımı gönderdi.

Şenköy Çok Programlı Lisesi Müdürü Mehmet Öztekin Akçay’ın girişimleri sonucu, İstanbul’daki hayırsever işadamı Hacı Hüseyin Durmaz ile irtibata geçerek, Midyat’taki okullarda eğitim gören ve desteğe ihtiyacı bulunan 350 öğrenciye destek vermesini istedi. 

Bunun üzerine, iş adamı Hacı Hüseyin Durmaz, Şenköy Çok Programlı Anadolu Lisesi, Midyat Anadolu Lisesi ve Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören 350 öğrenciye tişört ve eşofman takımı gönderdi.

Midyat Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay ile Lise Müdürü Mehmet Öztekin Akçay’ın katılımıyla, tişört ve eşofman takımlarını ilçede bulunan öğrencilere dağıtıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Altay, Desteğinden dolayı Durmaz'a teşekkür ederek tişört ve eşofman takımlarının öğrencilere dağıttı. Memleketine vefa örneği gösteren ve ihtiyaç sahibi öğrencilerden desteklerini eksik etmeyen hayırseverlerin sayısının artmasını temenni ettiklerini dile getiren Altay, şöyle konuştu: "Bugün gönderilen yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıttık. Bu örnek ve duyarlı davranışlarından dolayı hem hayırsever firmamıza hem de bu yardımın yapılmasına aracılık yapan okul müdürümüz Öztekin Akçaya çok teşekkür ediyorum." Dedi.

Şenköy Çok Programlı Lisesi Müdürü Öztekin Akçay' ise, “aslen Midyatlı olan iş adamı Hacı Hüseyin Durmaz ile irtibat kurduklarını, öğrencilerimize nasıl bir katkı yapacağını söyleyince bizde aracı olduk.” Dedi.

Midyat Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Abdin Gümüş, "Bu duyarlıktan dolayı ve eğitime yardım demek, bu ülkenin geleceğine de yardım demektir. Çünkü burada bilgi, gelişim ve iyi olan her şey başlıyor." dedi.

Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurettin Akpınar ise, İhtiyaç sahibi öğrenciler için desteğe ihtiyaçları olduğunu ifade ederek,  “Çok ihtiyaç sahibi öğrencimiz var ve bu şekilde yapılan yardımlar en iyi şekilde yerini buluyor.” açıklamasında bulundu. 

Kıyafetleri alan öğrenciler yapılan yardımdan ve emeği geçenlere teşekkür ederek dua etti.