Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve "asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerin ardından, ilçeye gelen depremzede ailelerle ilgili Midyat İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz Başkanlığında, istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleşti.

Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası Midyat ilçesi genelindeki kampanyalara bağışlanan yardım malzemeleri, yapılan çalışmalarla ilgili istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kaymakam Solmaz, Milli İrade Okulunda düzenlenen toplantıda, depremlerin ardından ilçede vatandaşları misafir etmeye başladıklarını, depremzede aileler için kayıt bürosu oluşturduklarını söyledi.

Amaçlarının yardımları adaletli bir şekilde vatandaşlara ulaştırmak olduğunu kaydeden Solmaz, KYK yurdu ve Öğretmenevi'nde depremzedelerin kaldığını belirtti.

İlçeye toplam 5 bin 800 kişinin geldiğini bildiren Solmaz, "Gelenlerin bir kısmı yakınlarının yanında kalıyor. Biz şu an 500 kişiye hizmet etmeye çalışıyoruz. Her gün AFAD'a bilgi veriyoruz." dedi.

Kaymakam Ahmet Solmaz başkanlığında, gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkan yardımcısı Masum Cengiz, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kalender Savaş Ünal, Kaymakam Yazı İşleri Müdürü Mehmet İsa Kurnaz, kurum müdürleri ile mahalle ve muhtarları katıldı.