Dicle Elektrik’ten Kızıltepe’ye 6.7 Milyonluk Yatırım

Kızıltepe ilçesinde çarşı merkezindeki elektrik hatları, 6 milyon 770 bin liralık yatırım ile yer altına alınıyor.

Dicle Elektrik’ten Kızıltepe’ye 6.7 Milyonluk Yatırım

Dicle Elektrik’ten Kızıltepe’ye 6.7 Milyonluk Yatırım

Dicle Elektrik tarafından Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çarşı merkezindeki elektrik hatları, 6 milyon 770 bin liralık yatırım ile yer altına alınıyor.

Söz konusu yatırım ile ilçede hem görsel kirlilik ortadan kalkacak, hem de enerji kalitesi yükselecek.

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, Enerji Bakanlığı ve EPDK mevzuatları kapsamında, müşterilerine kesintisiz, kaliteli ve güvenli elektrik vermek için sürdürdükleri çalışmalar kapsamında en büyük ilçeleri olan Kızıltepe’de elektrik hatlarını yer altına aldıklarını açıkladı.

Aydınlatma İhmal Edilmedi

Çalışmaların devam ettiği ilçenin Hastane, Kilise, Mardin ve Şanlıurfa caddelerindeki havai hatların tamamen kaldırılarak yeraltına alındığını kaydeden Bulut, devam eden çalışmalar ile ilgili şu bilgileri verdi: “Bu yatırım ile yaklaşık 30 kilometre alçak gerilim ve yaklaşık 7 kilometre orta gerilim kablosu kullanılacak. Bu bölgede her biri 1.250 KVA gücüne sahip 18 adet trafo tesisi kuruldu. Yine yatırım kapsamında 1.635 adet mevcut sayacın yatay sayaca dönüşümü yapılarak, abone bilgileri güncellendi. Enerji hatları yeraltına alınırken aydınlatma konusu da ihmal edilmedi. Yatırım alanında 180 adet aydınlatma direği montajına başlandı.’’

Ciddi yatırımlar yapıyoruz

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, modern şehir altyapısına uygun olarak gerçekleştirilen bu yatırımın toplam maliyetinin 6 milyon 770 bin lira olacağını aktardı.

Bulut, kısa sürede tamamlanacak bu yatırım sayesinde iletkenlere artık dışarından müdahale imkânının yok denecek düzeye ineceğini, sağlanacak güç artışı ile birlikte arızaların ve buna bağlı kesintilerin en aza ineceğini kaydetti.

İl Müdürü Memet Bulut, ‘’Mardin ilimizde ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz, il müdürlüğümüz sorumluluk bölgesinde bulunan il merkezi ilçe ve köylerde geçmişte yaşanan sorunları bitirmektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER