Kızıltepe İlçesinde Muhtarlar Ofisi Hizmete Açılıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehre ivme kazandıracak çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Kızıltepe İlçesinde Muhtarlar Ofisi Hizmete Açılıyor

Kızıltepe İlçesinde Muhtarlar Ofisi Hizmete Açılıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehre ivme kazandıracak çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Bu bağlamda il genelinde projeler vücut bulurken, vatandaşlar yapılan çalışmalar neticesinde kaliteli hizmet ile tanışma şansına erişiyor. Mardin’in alt yapı ve üst yapısına yapılan yatırımlar ile şantiyeye dönen şehirde, her kesimden herkesin mutlu olması hedefleniyor. Öte yandan vatandaşlar ile resmi kurumlar arasında önemli bir bağ kurulmasını sağlayan muhtarların daha kaliteli hizmet verebilmeleri için de çalışmalar yapılıyor. Kızıltepe ilçesinde toplamda 1000 metrekarede 16 mahalle muhtarının hizmet vermesi ve vatandaşların işlerini kolaylaştırması için Muhtarlar Ofisi’nde sona yaklaşıldı. Tesis resmi kurumların olduğu bölgede inşa edilirken, Kızıltepe halkının yapacağı tüm işler daha da kolaylaştı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman şehirde vatandaşlar ile bağ kurnalarında önemli bir yerde bulunan muhtarlar için de çalıştıklarını söyledi.

Yaman, “Kızıltepe ilçemizde 16 mahalle muhtarımızın daha kaliteli hizmet vermesi için Muhtarlar Ofisi’ni hizmete açıyoruz.  Muhtarlarımızın ve Vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırdık. Yaptığımız proje ile vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın işlerini kolaylaştıracağız.” dedi.

Yaman, daha sora şöyle konuştu: “Hemşehrilerimizin mutlu olduğu bir şehirde yaşamaları düşüncesiyle gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaktayız. İlimiz projelerimizle adeta bir şantiye alanına dönmüştür. Yakın zamanda vatandaşlarımızın istediği bir şehri ilimize kazandıracağız. Bizim çalışmalarımızda en önemli paydaşlarımızın arasında ise muhtarlarımız geliyor. Vatandaşlarımız ile bizler arasında bir bağ kuran muhtarlarımız, ortak akıl ile ilimizi yönetiminde aktif bir rol oynuyor. Bu nedenle muhtarlarımızın daha verimli olacağı ve vatandaşlarımızın kaliteli hizmet alacağı özel projeler yapıyoruz. Bu projelerden birisini de Kızıltepe ilçemizde hayata geçiriyoruz”

Muhtarlarımıza yakışan bir bina olduğunu ifade eden Yaman şöyle devam etti: “İlçemizde hizmet veren 16 mahalle muhtarını tek çatı altında Muhtarlar Ofisi’nde topladık. Binamızı bütün resmi kurumların bir arada olduğu bir bölgede inşa ettik. Bu sayede Kızıltepeli vatandaşlarımız muhtarlarına giderek resmi işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler. Bunun yanında bütün muhtarlarımızın aynı yerde olması birliktelik ruhunu da en güzel şekilde ortaya dökecektir. Binamız aynı zamanda sosyal tesis olmakla birlikte muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın toplantı yapmalarına da olanak sağlayacaktır. Şimdinden hayırlı olmasını diliyorum”

Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz

Yapılan çalışmalardan mutlu olduklarını bildiren Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ise, “İlçemizde mahalle muhtarlarımızın yer sıkıntıları vardı. Biz bu konuda Büyükşehir Belediyesine talebimizi ilettik. Akabinde talebimiz hemen yerine getirildi ve çalışmalara başlandı. Burada 16 muhtarımız bir arada olacak. Daha önce muhtarlarımız farklı yerlerde binaları kendi imkanlarıyla kiralayarak çalışıyordu. Muhtarlarımız vatandaşlar ile resmi kurumlara giderek yardımcı oluyorlar. Şimdi hem resmi kurumlara yakınız, hem de vatandaşlarımız tek dolmuşla buraya gelerek işlerini bitirebilecekler. Bizlere bu imkanı tanıya Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz” dedi

Kızıltepe İlçesi Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Fasih Koyun’da  ilçede vatandaşların sorunlarını ilk olarak muhtarlara getirdiklerine değinirken,  Kızıltepe halkının sorunlarının artık daha kısa sürede bitirileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 13:08
YORUM EKLE