Belediye’den, “Aralıksız kültür ve sanat günleri”

Yaman, -İmkânlarımız öğrencilerimiz için harcanıyor

Belediye’den, “Aralıksız kültür ve sanat günleri”

Belediye’den, “Aralıksız kültür ve sanat günleri”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca, şehirde ki gençler için yapılan bölgenin en büyük ve en modern Gençlik Merkezi’nde sosyal ve kültürel etkinlikler devam ediyor. “Aralıksız kültür ve sanat günleri” kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, gençlik merkezi konferans salonunda geçlerle bir araya geldi.

-İmkânlarımız öğrencilerimiz için harcanıyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman:  “Öğrencilerimizin kültür ve sanat alanında ki birikimlerini artırmak için belediyemizin imkanlarını kullanmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Yaman,  “Belediye olarak gençler için yaptığımız ve bölgenin en büyük ve modern öğrenci merkezi olan Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde aralık ayını dolu dolu geçiriyoruz. Yaklaşık 12 programımız olacak. Gençlerimiz kendi alanlarında tanınmış isimleri öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz daha önce bu kadar yoğun kültür ve sanat programları ile tanışmamışlardı. Belediye olarak bu imkânları sağlıyoruz. Çalışmak bizden öğrencilerin kendileri yetiştirmeleri ise onlara kalıyor.” diye belirtti.

 “Şehrimizde ki öğrencilerin kültür ve sanat alanında ki bilgi birikimini artırmak için kendi alanında entelektüel ve tanınmış isimleri, öğrencilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. “Aralıksız kültür ve sanat günleri” etkinlikleri kapsamında öğrencilerimizi Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile buluşturduk. Sohbet havasında geçen bu buluşmaya öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerimizi değerli şahsiyetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE