Gençlik Merkezi’nin Konuğu Şair Nurullah Genç Oldu

Mardin’de “Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri” Başladı

Gençlik Merkezi’nin Konuğu Şair Nurullah Genç Oldu

Gençlik Merkezi’nin Konuğu Şair Nurullah Genç Oldu

Mardin’de “Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri” Başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi hizmete açılmasının ardından etkinliklerine dolu dolu başladı. Neredeyse hergün farklı alanlarda üstat konumuna gelen konuklarla gençleri buluşturan Büyükşehir Belediye Gençlik Merkezi, aralık ayında da birçok farklı etkinliği gerçekleştiriyor.

“Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri” parolasıyla 13 program gençlik merkezinde yapılacak. Bu bağlamda ilk etkinlik ise Şair Edebiyatçı Prof. Dr. Nurullah Genç’in katılımıyla düzenlendi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Gençlik merkezi konferans salonundaki programa yapığı konuşmada, açılan gençlik merkezinin gençlere önemli katkılar sağlayacağını, Bu düşünceyle gençlerimizi alanlarında en iyi yerlere gelen üstatlar ile buluşturduklarını söyledi.

Gençlerimizi önemsiyoruz

Yaman, “Gençlerimiz İçin Çalışmalarımız Devam Edecek”

Yaman,  “İlimizde durmaksızın projelerimizin vücut bulması için çalışmalarımızı yapmaktayız. Bir yıl içine birçok projeyi sığdırmakla birlikte, gençlerimizin mutlu olacağı bir şehri inşa etmeyi de önceliklerimiz arasına aldık. Bu nedenle gençlerimizin sosyal olabilecekleri yerleri açtık. Bunlardan birisi ise 2 bin 700 metrekare alanda hizmet veren bölgenin en büyük gençlik merkezidir. Biz merkezimizi açmanın akabinde gençlerimizin her yönüyle bilgiyle yoğrulması için programlar hazırladık. Aralık ayı içinde birçok farkı etkinliği gençlerimize katkı sağlıyoruz” dedi.

Üstatla ile buluşuyorlar

Edebiyatçı Şair Prof. Dr Nurullah Genç’i de etkinlikler çerçevesinde ağırlamaktan onur duyduklarını vurgulayan Yaman, “Gençlerimizin örnek alabileceği ve eserleri ile beğeni kazanan Şair Prof. Dr Nurullah Genç ile güzel bir program düzenledik.  Gençlerimiz de bu etkinliğe yoğun katılım sağlayarak önem verdiklerini gösterdiler.  Şairimiz de bilgi ve birikimlerini gençlerimize aktardı. Biz bu tür programlar ile evlatlarımızın gelişimine katkı vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER