‘Indıa Bankası’ tiyatrosu sahnelendi

Adana Devlet Tiyatrosu tarafından oynanan India Bankası tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

‘Indıa Bankası’ tiyatrosu sahnelendi

Indıa Bankasıtiyatrosu sahnelendi

Adana Devlet Tiyatrosu tarafından oynanan India Bankası tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi kültür etkinliklerine devam ediyor. Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Adana Devlet Tiyatro ekibi tarafından hazırlanan ‘India Bankası’, tiyatro oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin’de kültür, sanat ve edebiyat alanında ki güzellikleri şehre kazandırmaya devam etiklerini söyledi.

Yaman, şöyle konuştu: “Kültürün şehri olan Mardinimizde, bir yılı aşkın süredir kültür alanında güzel çalışmalara imza attık. Yaptığımız bu etkinlerle hem her kesimden insanımızı bir araya getiriyoruz. Hem de büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz ve bizden önce hiç yapılmayan bu etkinlikler sayesinde vatandaşlarımızın sosyal yaşam alanlarını farklılaştırarak zenginleştiriyoruz” dedi.

Yaman, Kültür ve Turizm Bakanlığı Adana Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve şehrimiz de vatandaşlara sunumu yapılan ‘India Bankası’ tiyatro oyunu güzel geçtiğini ifade ederek, “Bu alanda vatandaşlarımıza farklı kültür etkinlikleri sunuyoruz. Belediye olarak her alana dokunmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek.” Diye konuştu.

Indıa Bankası’ Tiyatro oyunu, para çekmek için banka şubesine giren emlakçı, bankanın Hintli bir şirket tarafından satın alındığı gerçeğini öğrendiğinde, kendini içinden çıkılmaz bir kapana hapsedilmiş olarak bulur ve olaylar bu kapsamda devam eder.

YORUM EKLE